TutajGLOGOW.pl przedstawia: Głogów z misją na Ukrainie

0
1482

Zapraszamy do obejrzenia filmu wideo z wyjazdu głogowskiej grupy młodzieży na Ukrainę w marcu 2016 r.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głogowie wzięli udział w zorganizowaniu zbiórki darów dla potrzebujących dzieci i młodzieży z objętej działaniami wojennymi Ukrainy. Głogowska młodzież zebrała przybory i pomoce szkolne, gry i zabawki oraz chemię gospodarczą.

W dniu 7 marca delegacja z Głogowa wyruszyła na Ukrainę. Uczniowie odwiedzili polska szkołę w Mościskach oraz polskie przedszkola w Łanowicach i Borysławiu. Spotkanie z uczniami szkoły na Ukrainie wspominają ze wzruszeniem. – To bardzo przejmujące. Nasza pomoc nie była przecież wielka, a jednak spotkała się z dużą wdzięcznością. Uczniowie ukraińscy dziękowali nam za to, że o nich pamiętamy. To były niezapomniane wrażenia – mówiła młodzież z głogowskich szkół.

W planach wyjazdu na Ukrainę były spotkania z dyrekcją i uczniami polskiej szkoły w Mościskach, przedstawicielami przedszkola w Łanowicach, pobyt w Truskawcu i spotkanie z proboszczem polskiej parafii, przekazanie darów w Borysławiu, ale także zwiedzanie Lwowa i sparing z Pogonią Lwów.

Organizatorem wyjazdu głogowskiej młodzieży na Ukrainę była Gmina Miejska Głogów, a partnerem Bank Zachodni WBK oddział Głogów. Dodatkowo głogowskie firmy: Komunikacja Miejska, GPK Sita i PWiK ufundowały sprzęt multimedialny, książki oraz artykuły szkolne. Chrobry Głogów S.A. ufundował sprzęt sportowy dla piłkarzy Pogoni Lwów.

Realizacja: StudioZ2.com dla TutajGLOGOW.pl
Zdjęcia: Remigiusz Borejko, Łukasz Szlaski
Montaż: Remigiusz Borejko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.