Uszkodził kamerę, ale nie przewidział konsekwencji

0
452
2016.04.03. Głogów, zatrzymanie 19-latka za uszkodzenie kamery przy szkole

Młody mieszkaniec Głogowa kilka dni temu uszkodził kamerę na budynku jednej z głogowskich szkół. Zniszczył ją, bo podejrzewał, że zarejestrowała, jak z kilkoma innymi osobami pił alkohol na terenie szkoły. Nie przewidział konsekwencji swojego zachowania, ani tego, że kamera wcześniej nagrała grupę młodzieży.

Kilka dni temu 19-latek uszkodził kamerę monitoringu, zamontowaną na budynku jednej z głogowskich szkół. Mężczyzna dokonał tego w obawie przed tym, że sprzęt zarejestrował picie alkoholu przez niego i kilka innych osób w miejscu publicznym. Uszkodził kamerę, lecz nie przewidział, jakie będą za to grozić konsekwencje, ani tego, że kamera już wcześniej zarejestrowała całą grupę osób.

19-Latek niszcząc kamerę był przekonany, że w sten sposób uniknie interwencji ochrony czy policji w sprawie spożywania alkoholu na terenie szkoły. Do zdarzenia tego doszło w dniu 3 kwietnia br. Na terenie jednej z głogowskich szkół zebrała się grupa osób, która piła alkohol. W pewnym momencie jedna z osób, którą był 19-letni mieszkaniec Głogowa, zauważyła, że grupa osób jest obserwowana przez kamery monitoringu. Młodzi ludzie wpadli więc na pomysł, że kamerę trzeba uszkodzić, bo w przeciwnym wypadku o ich zachowaniu dowie się ochrona bądź policja głogowska. 19-Latek własnoręcznie uszkodził sprzęt monitorujący, wywołując tym samym straty wielkości około 500 złotych. Nie przewidział jednak, że kamera przed zniszczeniem dokładnie nagrała uczestników zajścia, a obraz został zapisany. Na podstawie zarejestrowanego materiału głogowscy funkcjonariusze ustalili sprawców zajścia, a także to, kto stoi za uszkodzeniem kamery. Młodemu Głogowianinowi przedstawiono zarzuty. Za uszkodzenie mienia 19-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.