Półmaraton dla uczczenia Bitwy Legnickiej

0
523

W niedzielę (10 kwietnia) dla uczczenia 775 rocznicy bitwy pod Legnicą odbędzie półmaraton z Legnicy do Legnickiego Pola. Na wspólne bieganie zapisało się już 780 zawodników zarówno z kraju, jak i zagranicy

Start do biegu o godz.10.00 z Placu Mariackiego. Meta przed bazyliką w Legnickim Polu.

Organizatorzy określili maksymalną liczbę uczestników na 800 osób. Już teraz zapisało się do półmaratonu ponad 780 zawodników m.in. z Kenii, Ukrainy, Niemiec, USA i Włoch i Polski.  Patronat honorowy objęli: Prezydent Legnicy,  Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Biskup Legnicki, Wójt Legnickiego Pola.

Bieg „Bitwy pod Legnicą 1241 – półmaraton”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Zawisza – Zrzeszenie Aktywności Wszelakiej i Sportów Zdecydowanie Amatorskich, dołącza do innych legnickich inicjatyw biegowych.
Inspiracji tego biegu można szukać w naszych doświadczeniach jako biegaczy, którzy brali udział w różnego rodzaju biegach ulicznych na dystansie półmaratonu i maratonu – mówi Dariusz Bala, prezes Stowarzyszenia Zawisza. – Biegi uliczne są szczególną formą promocji miast, które je przygotowują i zdrowego trybu życia.

Bieg “Bitwy Pod Legnicą 1241 – Półmaraton” ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców Legnicy i okolic. Wydarzenie ma charakter amatorski, promujący aktywność fizyczną oraz bieganie jako sposób na profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

Niedzielny bieg uliczny będzie upamiętnieniem rocznicy Bitwy pod Legnicą, która miała miejsce 9 kwietnia w 1241 roku.
Szczegóły na temat biegu oraz regulamin dostępne są na stronie: http://1241-półmaraton.pl/index.php.

Półmaraton dla uczczenia Bitwy Legnickiej, tutajlegnica, ewelina grzesiuk

Projekt medalu wręczanego zawodnikom po ukończeniu biegu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.