Półmaraton dla uczczenia Bitwy Legnickiej

0
280

W niedzielę (10 kwietnia) dla uczczenia 775 rocznicy bitwy pod Legnicą odbędzie półmaraton z Legnicy do Legnickiego Pola. Na wspólne bieganie zapisało się już 780 zawodników zarówno z kraju, jak i zagranicy

Start do biegu o godz.10.00 z Placu Mariackiego. Meta przed bazyliką w Legnickim Polu.

Organizatorzy określili maksymalną liczbę uczestników na 800 osób. Już teraz zapisało się do półmaratonu ponad 780 zawodników m.in. z Kenii, Ukrainy, Niemiec, USA i Włoch i Polski.  Patronat honorowy objęli: Prezydent Legnicy,  Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Biskup Legnicki, Wójt Legnickiego Pola.

Bieg „Bitwy pod Legnicą 1241 – półmaraton”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Zawisza – Zrzeszenie Aktywności Wszelakiej i Sportów Zdecydowanie Amatorskich, dołącza do innych legnickich inicjatyw biegowych.
Inspiracji tego biegu można szukać w naszych doświadczeniach jako biegaczy, którzy brali udział w różnego rodzaju biegach ulicznych na dystansie półmaratonu i maratonu – mówi Dariusz Bala, prezes Stowarzyszenia Zawisza. – Biegi uliczne są szczególną formą promocji miast, które je przygotowują i zdrowego trybu życia.

Bieg “Bitwy Pod Legnicą 1241 – Półmaraton” ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców Legnicy i okolic. Wydarzenie ma charakter amatorski, promujący aktywność fizyczną oraz bieganie jako sposób na profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

Niedzielny bieg uliczny będzie upamiętnieniem rocznicy Bitwy pod Legnicą, która miała miejsce 9 kwietnia w 1241 roku.
Szczegóły na temat biegu oraz regulamin dostępne są na stronie: http://1241-półmaraton.pl/index.php.

Półmaraton dla uczczenia Bitwy Legnickiej, tutajlegnica, ewelina grzesiuk

Projekt medalu wręczanego zawodnikom po ukończeniu biegu