O gospodarce i finansach z Piotrem Kuczyńskim

0
1265

Prelekcja Piotra Kuczyńskiego, głównego analityka Domu Maklerskiego XELION odbędzie się 12 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Temat dyskusji to „Realna gospodarka i rynki finansowe – czy ogon macha psem?”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza 12 kwietnia br. na prelekcję Piotra Kuczyńskiego, głównego analityka Domu Maklerskiego XELION. Dyskusja odbędzie się o godzinie 14.15 w sali E1.

Piotr Kuczyński to jeden z najbardziej znanych komentatorów polskiego życia gospodarczego. W jego wystąpieniu „Realna gospodarka i rynki finansowe – czy ogon macha psem?” oraz dyskusji spróbuje odpowiedzieć na pytanie: co tak naprawdę determinuje dziś sytuację gospodarczą Polski i świata.

W ostatnich latach przeżyliśmy na świecie zjawiska do tej pory niespotykane. Najpierw z rynku za sprawą kryzysu zniknęło kilka bilionów dolarów, potem biliony te zostały dodrukowane i wpompowane w gospodarkę, pompując przy okazji gospodarki niektórych krajów (USA, Niemcy) do niespotykanych dotąd rozmiarów. Trzeba więc się zgodzić z tym, że to właśnie „ogon” macha „psem”.

Teraz pytamy już tylko: w jaki sposób rynki finansowe odciskają piętno na realnej gospodarce? I na co zwrócić uwagę, by nie mając żadnego wpływu na te rynki, poradzić sobie na własnym realnym podwórku gospodarczym? W każdym badaniu opisującym powody dramatycznego poziomu zakupów nowych aut w Polsce, niskie dochody Polaków są wymieniane na pierwszym miejscu. Czy zatem do zmiany tego stanu trzeba dalszego rozwoju polskiej gospodarki i wyższych płac, czy może wystarczy decyzja polityczna – na przykład wpompowanie w rynek 20 miliardów złotych rocznie z programu „500+” i podwyższenie kwoty wolnej od podatku? Odpowiedzi na powyższe pytania uzyskamy już 12 kwietnia na prelekcji Piotra Kuczyńskiego.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here