Głogów: pedofil ponownie aresztowany

0
618
Prokuratura w Legnicy

Skazany za gwałt na małoletnim pedofil Piotr H. wyszedł z więzienia. Za popełnione przestępstwa na tle seksualnym odbywał karę 5 lat pozbawienia wolności. Jednak po wyjściu z zakładu karnego ponownie dopuścił się nadużycia prawa. Został aresztowany. W świetle prawa obowiązującego od 2014 roku Sąd będzie mógł wysłać sprawcę na obowiązkową terapię podczas odbywania kary.

Pedofil, który odbywał karę pozbawienia wolności, wyszedł zza krat i po raz kolejny dopuścił się przestępstwa. Poprzednio skazany był za gwałt na małoletnim, a także za molestowanie. Kara najwyraźniej była nieskuteczna, gdyż po opuszczeniu więzienia Piotr H. znów dopuścił się molestowania dwóch chłopców. O sprawie poinformował nasz portal rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Głogowie. 41-Letni mieszkaniec Głogowa, Piotr H., kilka dni po opuszczeniu zakładu karnego, w którym przebywał za gwałt na małoletnim, ponownie dopuścił się molestowania wobec dwóch chłopców w wieku 11 i 12 lat. Do zdarzenia doszło na terenie przyległym do jednej ze szkół. Mężczyzna został aresztowany.

Piotr H. w dniu 8 marca 2016 r. opuścił zakład karny.Przebywał w nim od 9 października 2009 roku. Został wówczas skazany za podobne przestępstwa, w tym gwałt na małoletnim. Pierwszy raz mężczyzna oskarżony został w lutym 2007 r. za czyny, których dopuścił się wobec małoletnich w 2006 roku. Piotr W., jak podaje Prokuratura, wielokrotnie doprowadził dwóch małoletnich do poddania się czynnościom seksualnym. Ponadto na swoim komputerze miał pornografię dziecięcą. Był w tej sprawie tymczasowo aresztowany.

W  2007 roku za powyższe czyny Piotr W. usłyszał wyrok 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu. Drugi akt oskarżenia, z 2010 roku, obejmował czyny, których skazany dopuścił się  w latach 2007-2009 oraz przestępstwa z lat 2003-2004. W sumie Piotr W. dopuścił się molestowania 6 chłopców w wieku poniżej 15 lat. W stosunku do jednego z nich dopuścił się obcowania płciowego.

Mężczyznę skazano na 5 lat pozbawienia wolności oraz 7-letni zakaz kontaktowania się z osobami małoletnimi. Wyrok ten zapadł w 2010 roku. Sąd Okręgowy w Legnicy nie uwzględnił apelacji.

W chwili obecnej Piotr W. podejrzany jest o molestowanie seksualne dwóch małoletnich chłopców. Tym razem głogowianinowi grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności. Jeśli Sąd orzeknie karę pozbawienia wolności w stosunku do mężczyzny, będzie też mógł skierować go na przymusową terapię. Po odbyciu kary Sąd może też zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, bądź skierować mężczyznę do Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dysocjacyjnym. Ustawa ta obowiązuje od 22 stycznia 2014 roku.

Postępowanie jest w toku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.