Bratobójczy pojedynek Legionistów o złoty medal Mistrzostw Polski w Ożarowie Mazowieckim

0
472

Dwóch reprezentantów Legionu Głogów – Mikołaj Kopaniszyn i Krzysztof Małecki w miniony weekend wystartowali w Mistrzostwach Polski Low-Kick Juniorów, które odbyły się w Ożarowie Mazowieckim. Zawodnicy trenowani przez Macieja Domińczaka rywalizowali w tej samej kategorii wagowej, a ich bezpośredni pojedynek decydował o miejscu na najwyższym stopniu podium.

Mikołaj Kopaniszyn i Krzysztof Małecki rywalizowali w kategorii wagowej do 67 kg junior starszy. Reprezentanci Legionu Głogów świetnie radzili sobie ze swoimi przeciwnikami, a zwycięstwa doprowadziły ich do finału. Bratobójczy pojedynek wypadł na korzyść Kopaniszyna, który wygrał walkę, a także został uhonorowany tytułem dla najlepszego zawodnika wśród juniorów starszych. Warto dodać, że rok temu tytuł ten wywalczył inny podopieczni Macieja Domińczaka, Mariusz Lach.

„Po wygraniu swoich wcześniejszych pojedynków, reprezentanci Legionu stanęli do pojedynku finałowego naprzeciw siebie. Kibice mogli zobaczyć trzy rundy mocnej, twardej walki i była to chyba najładniejsza walka niedzielnych finałów. Nikt nikomu nie odpuszczał i mocne bomby spadały raz po raz to na jednego, to na drugiego fightera” – skomentował trener głogowskiego klubu. Kolejne miejsca zajęli Kamil Krzyżaniak z Hunter Gym Bydgoszcz oraz Nikodem Bigus z PCNP Rebelia Kartuzy.

Dotarcie do finału kategorii wagowej dwóch zawodników Legionu Głogów potwierdziło wysoką formę oraz umiejętności prezentowane przez fighterów z naszego miasta. W ostatnim czasie głogowianie kilkukrotnie udowadniali swoją klasę, systematycznie powiększając medalowy dorobek. Warto również dodać, że dla Mikołaja Kopaniszyna był to kolejny zwycięski start w krótkim odstępie czasowym. Pod koniec marca podopieczny Macieja Domińczaka walczył w zawodach na Łotwie, skąd wrócił także przywiózł złoty medal. – „Podczas naszych walk widać było ogrom pracy włożonej w treningi, przygotowania, co nie mogło pozostać bez efektu” – ocenił start swoich zawodników w Ożarowie Mazowieckim trener Domińczak.

Już za półtora tygodnia fighterzy reprezentujący barwy Legionu Głogów zaprezentują się przed własną publicznością podczas gali Legion Fight Night 2. 15 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka miłośnicy sportów walki obejrzą 11 pojedynków z udziałem zawodników głogowskiego klubu. W gronie tym nie zabraknie złotego medalisty Mistrzostw Polski z Ożarowa Mazowieckiego. Przeciwnikiem Mikołaja Kopaniszyna będzie wspomniany wcześniej Kamil Krzyżaniak.

Bilety na galę Legion Fight Night 2 można nabywać w kasach pływalni Chrobry, Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury, Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY, sklepie Fitway, a także w klubie Legion Głogów. Serdecznie zapraszamy!

/fot. Legion Głogów/

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.