Legnica: Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

0
807

W dniach od 18 do 25 kwietnia odbędzie się kolejna bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja będzie prowadzona w całym mieście, podzielonym na 7 rejonów.

Jakie odpady oddajemy?

Podczas zbiórki odbierane będą odpady:

1) wielkogabarytowe – stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, itp.,

2) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – tj. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia, itp.

Czego nie oddajemy?

Do odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak: deski, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe.

Wszystkie wyżej wymienione odpady należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Rzeszotarskiej 1 oraz przy ul. Nowodworskiej 48 w Legnicy.

PSZOK to miejsce, w którym mieszkańcy Legnicy, w ramach opłat za gospodarowanie odpadami, mogą zostawiać selektywnie zebrane odpady komunalne. PSZOK przyjmuje odpady od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 i w soboty od 7.00 do 14.00

Wystawianie odpadów wielkogabarytowych

Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy wystawiać do godziny 10.00 – w zabudowie jednorodzinnej przed posesję.  W zabudowie wielorodzinnej w miejscu gromadzenia odpadów, przy zasiekach – z możliwym dostępem dojazdu przez pojazdy odbierające. Zbiórka odbywać się będzie w godzinach od 10.00 do 17.00  w dn. od 18 do 25 kwietnia br.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.