Dogrywka z TutajGLOGOW: Co nas czeka w kwietniu?

0
548
2015-04-25 V Cross Straceńców Głogów - I dzień zawodów (fot.A.Karbowiak) 19

Ostatnie ligowe spotkania futsalistów KGHM Euromastera Chrobry Głogów, cztery pojedynki SPR Chrobrego Głogów z Górnikiem Zabrze czy kolejne zmagania pomarańczowo-czarnych na pierwszoligowych boiskach piłkarskich – takie sportowe emocje związane z głogowskimi sportami drużynowymi czekają nas w bieżącym miesiącu. Ponadto w dniach 23-24 kwietnia odbędzie się VI edycja Crossu Straceńców.

Do zakończenia sezonu zasadniczego Futsal Ekstraklasy pozostały jeszcze tylko dwie kolejki. W miniony weekend głogowianie przegrali na własnym parkiecie z Pogonią 04 Szczecin i zajmują aktualnie 8. miejsce w ligowej tabeli. Ich przewaga nad strefą barażową (10. lokata) wynosi na dzień dzisiejszy trzy punkty. Podopieczni Tomasza Trznadla nie mogą liczyć na spokojną końcówkę rozgrywek, zwłaszcza, że już w najbliższej serii gier czeka ich niezwykle ważny pojedynek z GAF-Omegą Gliwice. Górnośląski zespół ma w swoim dorobku tyle samo oczek co głogowianie i również liczy na powiększenie swojej przewagi nad Clearexem Chorzów.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów mierzył się z GAF-Omegą na własnym parkiecie. Zawodnicy Tomasza Trznadla zremisowali wówczas z gliwiczanami 3:3, choć w 22. minucie gry prowadzili już 3:0. Goście zdołali jednak zniwelować straty, a w ostatniej minucie doprowadzili do wyrównania. W bieżących rozgrywkach futsaliści z Gliwic odnieśli na swoim parkiecie trzy zwycięstwa, a ogólnie ostatni komplet punktów dopisali do swojego konta 7 lutego, gdy wygrali z Rekordem Bielsko-Biała. W ostatniej kolejce najbliższy przeciwnik głogowian stoczył derbowy pojedynek z Nbitem Gliwice. Mecz zakończył się zwycięstwem beniaminka 4:2.

Podopieczni Tomasza Trznadla ostatnie zwycięstwo zanotowali 12 marca, pokonując Clearex Chorzów 1:0. Na własnym parkiecie głogowianie zameldują się w weekend 23-24 kwietnia. Na zakończenie sezonu zasadniczego ich rywalem będzie czwarty aktualnie Red Devils Chojnice.

Pogon-04-Szczecin-KGHM-Euromaster-Chrobry-Glogow-Futsal-Ekstraklasa

Aż czterokrotnie przeciwko Górnikowi Zabrze wystąpią w kwietniu szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. Zespół prowadzony przez Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego zmierzy się z tym rywalem zarówno w rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn, jak i 1/4 finału Pucharu Polski. Pierwszy pojedynek odbędzie się 13 kwietnia w Zabrzu i zostanie on rozegrany w ramach krajowego pucharu.

Trzy dni później głogowianie znów wystąpią na zabrzańskim parkiecie, ale tym razem powalczą o zwycięstwo, które przybliży ich do 5. miejsca na finiszu ligowych rozgrywek. W hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka piłkarze ręczni z Zabrza zagoszczą natomiast 24 kwietnia (liga) oraz 27 kwietnia, kiedy zostanie rozegrany rewanżowy mecz Pucharu Polski.

W bieżącym sezonie ekipa z Głogowa rywalizowała z Górnikiem dwukrotnie. W 2. kolejce PGNiG Superligi Mężczyzn głogowianie wrócili do domu z kompletem oczek, wygrywając 25:19. Zespół z naszego miasta triumfował też przed własną publicznością. Zacięty pojedynek zakończył się rezultatem 29:28 (16:16). W drugiej parze walczącej o miejsca 5-8 MKS Zagłębie Lubin zagra z KPR RC Legionowo.

2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-50

Trzy pojedynki na pierwszoligowych boiskach rozegrają w kwietniu piłkarze Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni już w najbliższy piątek (8 kwietnia) zmierzą się na wyjeździe z Bytovią Bytów. Drużyna z północy Polski to ligowy sąsiad głogowian, który wyprzedza podopiecznych Ireneusza Mamrota dzięki wygranej w pierwszym bezpośrednim spotkaniu. We wrześniu 2015 roku przyjezdni wygrali przy Wita Stwosza 1:0, a autorem jedynego trafienia był doświadczony napastnik Janusz Surdykowski. Niezwykle udana dla głogowian była poprzednia wizyta na stadionie w Bytowie. Pomarańczowo-czarni wygrali wówczas 4:1, a po dwie bramki strzelili wówczas Damian Piotrowski oraz Damian Sędziak.

Przed własną publicznością piłkarze Chrobrego Głogów zaprezentują się 16 kwietnia, kiedy do naszego miasta przyjedzie Stomil Olsztyn. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego wyprzedzają głogowian o dwa punkty i z dorobkiem 35 oczek zajmują 6. lokatę w tabeli. Pierwsza bezpośrednia konfrontacja została rozegrana we wrześniu 2015 roku. Pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie po strzale Damiana Byrtka, jednak dwa rzuty karne dla gospodarzy sprawiły, że komplet punktów został w Olsztynie.

W kwietniu podopieczni trenera Mamrota zagrają jeszcze w Chojnicach (23 kwietnia). Do skutku nie dojdzie natomiast zaplanowany na ostatni weekend miesiąca mecz z Dolcanem Ząbki. Klub z Mazowsza wycofał się z pierwszoligowych rozgrywek, stąd też na konto głogowian powędrują trzy punkty bez konieczności wychodzenia na murawę.

2015–04–26 V Cross Straceńców – II dzień zawodów @Tor Motocrossowy na Górkowie (fot.A.Karbowiak),28

W dniach 23-24 kwietnia na torze motocrossowym w Górkowie odbędzie się VI edycja Crossu Straceńców. Bieganie to rodzaj aktywności, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków, a Cross jest doskonałą okazją do tego, by sprawdzić się na tle innych, poczuć smak rywalizacji, ale przede wszystkim aktywnie spędzić wolny czas. Odbywająca się co roku na torze motocrossowym impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń nie tylko naszego miasta, ale całego kraju. Każda edycja przyciąga pokaźną liczbę uczestników, zarówno z Głogowa, jak i innych polskich miejscowości. To doskonale obrazuje, jak odbierany jest cross i jak dobrą cieszy się opinią.

Standardowo bieg zostanie podzielony na kilka kategorii, tak aby każdy zainteresowany znalazł coś dla siebie. Główną konkurencją imprezy będzie Złoty Bieg, który jest rozgrywany na dystansie 15,555 km. Ponadto odbędzie się Bieg Srebrny (10,555 km), Miedziowy (5,555 km), a także Bieg Hutników na jedną milę, Bieg Małego Straceńca (1000 m) czy Nordic Walking (5 km). Więcej informacji na temat VI Crossu Straceńców pojawi się niebawem na naszej stronie.

W tym miesiącu coś dla siebie znajdą również sympatycy sportów walki. 15 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka odbędzie się druga edycja gali Legion Fight Night. Podczas wydarzenia odbędzie się jedenaście pojedynków, w których zaprezentują się zawodnicy Legionu Głogów. Więcej informacji na temat gali, a także karta walk w tym miejscu.

Serdecznie zachęcamy do brania udziału w sportowych wydarzeniach na terenie naszego miasta!

/fot. Pogoń 04 Szczecin, własne/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.