GŁOGÓW: Kulturalny Rozkład Jazdy

0
412
Głogów Kulturalny Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

Pierwszy tydzień kwietnia właśnie się rozpoczął. Najbliższe dni w Głogowie to przede wszystkim zajęcia cykliczne dla osób w każdym wieku, nie zabraknie jednak kilku ciekawych wydarzeń kulturalnych, które mogą umilić popołudniowy czas mieszkańcom naszego miasta.

Tydzień tradycyjnie rozpoczynają zajęcia cykliczne dla najmłodszych. Sekcja plastyczna dla dzieci w wieku 4-7 lat rozpoczyna się o godz. 15.20 w Miejskim Ośrodku Kultury. Te bezpłatne zajęcia odbywające się w sali plastycznej MOK, prowadzi Joanna Kinder.

Dla dzieci lubiących ruch – Balet. To kolejna propozycja MOK-u, który na taneczne zajęcia zaprasza dziewczynki i chłopców w wieku 4-5 lat. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15.30-16.00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45 zł/miesięcznie.

Trzecia propozycja dla dzieci, jednak tym razem nieco starszych, to „UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK”.Warsztaty teatralne dla dzieci 6-9 lat odbywają się w poniedziałki (godz. 16.00-17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY) i czwartki (godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY). Teatralne zajęcia prowadzi Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska. Koszt: 30 zł/miesięcznie.

Osoby dorosłe w poniedziałkowy wieczór mogą się nieco poruszać. Dwie propozycje na jedną godzinę: o 20.00 pod Miejskim Ośrodkiem Kultury spotyka się grupa Biegam Bo Lubię Głogów, która do wspólnych treningów zaprasza wszystkich: zarówno wprawionych biegaczy, jak i osoby, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Grupa trenuje w każdy poniedziałek i środę, start o godz. 20.00 spod MOK-u. Natomiast jeśli ktoś wolałby poćwiczyć w pomieszczeniu, może wziąć udział w zajęciach fitness. Fitness Total Body Workout to propozycja dla osób chcących zyskać radość,energię i poprawić swoją kondycję. Treningi odbywają się w poniedziałki o 20.00 i środy o 19.00 w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Więcej informacji oraz zapisy pod numerem telefonu 607 358 843.

Na wtorkowe popołudnie wszystkie zainteresowane malowaniem dzieci zaprasza MCK MAYDAY. W godz. 17.00-18.30 odbywa się bowiem KREATYWKA, czyli zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt udziału w zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Wilczyńską-Urbanowską to 35 zł/miesięcznie.

A może zajęcia teatralne dla dorosłych? Na takie zaprasza Teatr jednego Mostu. Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił aktorskich, może przyjść na próbę Teatru. Najbliższa już we wtorek, 5. kwietnia w godz. 20.00-22.00, kolejna w czwartek o tej samej godzinie. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk.

W środę poza wspomnianymi powyżej aktywnościami, propozycja dla młodzieży. Zainteresowani mogą udać się do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, gdzie o godz. 16.00 w MCWR mają miejsce rozmaite kluby środowiskowe, czyli cykliczne spotkania o charakterze otwartym, skierowane do mieszkańców naszego miasta. Każdy uczestnik może proponować tematy spotkań. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i rekreacyjną.  Warsztaty indywidualne oraz grupowe dla młodzieży odbywają się w godzinach 17:00-18:00, natomiast zbiórki Harcerskie i Zuchowe od godziny 16:00-17:00.

Czwartkowy poranek to świetna okazja do aktywnego rozpoczęcia dnia. Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, które już o godz. 9.00 zaprasza osoby młode oraz seniorów 50/60+ na zajęcia sportowe SLOW JOGGING, czyli sport dla każdego. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 9.00-10.30 w SZANSIE przy ul. Perseusza 13.

W czwartek, 7. kwietnia startuje XI Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Czwartek jest pierwszym dniem przesłuchań do tegorocznej edycji Konkursu. Natomiast w piątek, po porannych przesłuchaniach,  o godz. 17:00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w Głogowie odbędzie się wielki finał. Podczas tej edycji Konkursu. Jury przyzna nagrody w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: I miejsce, II, III miejsce oraz wyróżnienia, nagroda główna (finansowa) – Grand Prix oraz spośród wszystkich kategorii konkursowych – nagrody specjalne przyznane według uznania Jury. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia znaleźć można tutaj.

Inną propozycją na czwartkowe popołudnie mogą być szachy. Z taką inicjatywą do dzieci i młodzieży wychodzi Miejski Ośrodek Kultury, który zaprasza chętnych graczy do udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00-20:00 w MOK-u, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy. Szkółkę prowadzi Piotr Zahorski (MOK Budoprojekt).

Natomiast wieczorową porą można się udać do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jedności Robotniczej 15 – o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie podróżnicze ze Sławomirem Bieńkiem. Fotostopem przez świat i biblioteka zapraszają na kolejną niezwykłą przygodę podróżniczą do krainy pięknych kobiet, tepui, wodospadów i delty Orinoko. Wstęp wolny.

Ciekawą propozycję na piątkowe popołudnie dla młodych mieszkańców Głogowa ma Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. W każdy piątek odbywają się bezpłatne zajęcia Hip-Hop DANCE. W godzinach 16.00-17.00 zapraszane są osoby w wieku 10-13 lat, natomiast o 17.00-18.30 spotyka się grupa 14-30 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Piątkowy wieczór może okazać się nie lada gratką dla wszystkich tych, którzy uwielbiają się śmiać. O godz. 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się spektakl kabaretowy znanego i lubianego przez polską publiczność Kabaretu Nowaki. Nowaki na polskiej scenie kabaretowej występują od 2007 roku. Ich talent i kreatywna praca przynoszą rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. Bilety dostępne w cenie: 40 zł/przedsprzedaż, 60 zł/ w dniu imprezy. Bilety dostępne są w Biurze Obsługi Klienta MOK i MCK MAYDAY i na ekobilet.pl

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.