LSSE rośnie w siłę

0
369
2016.03.31 Polkowice, Sagen inwestuje w LSSE

LSSE czyli Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna już wkrótce wyda 144 pozwolenie na budowę. Niedługo w Strefie powstanie Centrum Logistyczne dla europejskich spółek korporacji Sanden. Firma jest światowym producentem kompresorów do klimatyzacji samochodowych. Zainwestuje w Polkowicach ponad 13 milionów złotych i utworzy nowe miejsca pracy.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) po raz kolejny wyda pozwolenie na budowę. Japoński koncern wybuduje w Polkowicach Centrum Logistyczne. Ma ono służyć europejskim spółkom korporacji Sanden. Firma zainwestuje na terenie ponad 13 milionów złotych. Powstaną też nowe miejsca pracy.

Koncern Sanden Manufacturing Poland postawił na Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Firma jest światowym producentem kompresorów do klimatyzacji samochodowych. W Polkowicach wybuduje Centrum Logistyczne. Będzie ono utworzone na potrzeby firmy. Inwestycja wiąże się z powstaniem nowych miejsc pracy. Sanden Manufacturing Poland zainwestuje w polkowickiej Strefie co najmniej 13,392 mln złotych.

Ostatniego dnia marca br. w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Legnicy odbędzie się uroczystość wręczenie firmie Sanden zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Strefy. W uroczystościach mają wziąć udział: Tomasz Karwatka – Dyrektor Finansowy Sanden Manufacturing Poland, Paweł Filipiak – radca prawny pełniący jednocześnie funkcję pełnomocnika przedsiębiorstwa, Renata Dembek – zastępca burmistrza Polkowic, Rafał Jurkowlaniec – prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także wiceprezes LSSE, Dorota Włoch.

Firma Sanden Manufacturing Poland jest spółką, wchodzącą w skład japońskiej korporacji Sanden. Produkcję w LSSE rozpoczęła w 2005 roku. Proces produkcji kompresorów realizowany jest na 39 tysiącach m2. Firma zatrudnia 675 osób. Co roku produkuje się tutaj ponad 1,6 mln kompresorów, co stanowi 40% ich produkcji przez firmę Sanden w Europie. Dostarczane są one do fabryk takich jak: Volkswagen, Volvo, Ford, Jaguar i McLaren. Prezesem spółki i zarządu firmy Sanden jest Tomohiro Asano. Kapitał zakładowy spółki to 152 mln zł. Firma jest częściowo finansowana ze środków Unii Europejskiej. Stawia na stosowanie innowacyjnych technologii produkcyjnych. Mottem firmy jest Dostarczanie Doskonałości, a procesy produkcyjne, jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej producenta, odbywają się z uwzględnieniem dbałości o środowisko naturalne.

Zezwolenie na budowę Centrum Logistycznego, które wydane zostanie przez LSSE w czwartek 31 marca, będzie 144 zezwoleniem od początku jej działalności. Będzie jednocześnie czwartym zezwoleniem, wydanym firmie Sanden Manufacturing Poland.

Również w marcu tego roku LSSE podpisała porozumienie z firmą Olan Południe. Porozumienie dotyczyło utworzenia w Głogowie Parku Przemysłowego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.