Napadli na wychowawcę w poprawczaku

0
488

Prokuratura Rejonowa w Głogowie skierowała wniosek o areszt przeciwko dwóm wychowankom głogowskiego poprawczaka, którzy wraz z nieletnim kolegą w świąteczny poniedziałek napadli na wychowawcę. W czwartek rano sąd rozpozna wnioski o areszt.

Do zdarzenia doszło 28 marca 2016 r. po godzinie 19.00 już po kolacji na terenie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie.

Wychowankowie: 18-letni Kamil B. oraz i 17-letni Sebastian K. działając wspólnie i w porozumieniu z nieletnim (nieukończone 17-lat) dokonali czynnej napaści na wychowawcę o 20-letnim stażu, który tego dnia zastępował w pracy kolegę. Jeden z napastników zaatakował mężczyznę. Gdy ten przewrócił się na podłogę, już wszyscy razem zaczęli go kopać, głownie po głowie.

Mężczyźnie przybyli na pomoc inni wychowawcy. Wyważyli drzwi do zamkniętego pomieszczenia, gdzie doszło do pobicia i natychmiast wezwali pogotowie.

W tym czasie dwaj dorośli sprawcy uciekli do innej sali. Tam zabarykadowali drzwi łóżkami. Dopiero kilkudziesięciominutowe negocjacje wychowawców z nimi spowodowały, że ustąpili. Wtedy wezwano Policję, która zatrzymała wychowanków.

Napaść na funkcjonariusza publicznego

Dzisiaj prokurator postawił obu zatrzymanym zarzut dokonania czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, jakim jest wychowawca w domu poprawczym w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych. Czyn taki zagrożony jest karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Przyznali się do popełnienia przestępstwa

Obaj podejrzani przesłuchani dzisiaj przyznali się do popełnienia przestępstwa. Każdy z nich twierdzi, że przestępstwa dokonał sam. Nie potrafili podać konkretnego motywu swojego działania. Jeden stwierdził, że nie podobała mu się uwaga wychowawcy na temat jego dziewczyny, gdy rozmawiał z nią przez telefon.

Jutro rano, (31 marca br.) sąd rozpozna wnioski prokuratora o areszt uzasadnione obawą matactwa ze strony podejrzanych, jak też surową grożącą im karą.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.