Bartosz Jurecki jedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Celem awans do Rio!

0
594

W piątek 1 kwietnia w Gdańsku rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Dla biało-czerwonych będzie to ostatni etap przygotowań do zbliżającego się turnieju kwalifikacyjnego, który zadecyduje o tym, czy reprezentacja zagra na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W gronie powołanych znalazł się obrotowy SPR Chrobrego Głogów, Bartosz Jurecki.

Biało-czerwoni walkę o przepustki do Rio de Janeiro rozpoczną 8 kwietnia. Wówczas podopieczni Tałanta Dujszebajewa zmierzą się z reprezentacją Macedonii. Będzie to najtrudniejszy rywal w turnieju, dlatego Bartosz Jurecki i spółka liczą na udane rozpoczęcie kwalifikacji. Polacy grali z tym przeciwnikiem podczas tegorocznych Mistrzostw Europy, wygrywając 24:23. – Z Macedonią na ostatnich mistrzostwach mieliśmy już cztery bramki przewagi, a o wygraną trzeba było walczyć do końca”przypomniał w jednej z rozmów obrotowy SPR Chrobrego Głogów.

Dzień później reprezentacja Polski zmierzy się z Chile, natomiast 10 kwietnia, na zakończenie turnieju, przeciwnikiem będzie Tunezja. 37-letni Jurecki wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008). Wówczas biało-czerwoni zakończyli turniej na 5. miejscu, przegrywając w ćwierćfinale z Islandią. Na ostatniej Olimpiadzie w Londynie (2012) nasza reprezentacja już nie zagrała.

Turniej w Polsce (Gdańsk), terminarz:

Tunezja – Chile / piątek, 8 kwietnia 2016 r., godz. 18:00
Polska – Macedonia / piątek, 8 kwietnia 2016 r., godz. 20:30
Macedonia – Tunezja / sobota, 9 kwietnia 2016 r., godz. 18:00
Polska – Chile / sobota, 9 kwietnia 2016 r., godz. 20:30
Macedonia – Chile / niedziela, 10 kwietnia 2016 r., godz. 18:00
Polska – Tunezja / niedziela, 10 kwietnia 2016 r., godz. 20:30

Szeroki skład reprezentacji Polski na zgrupowanie przed kwal. do IO: 

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (MOL-Pick Szeged – Węgry).

Rozgrywający: Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Łukasz Gierak (Pogoń Szczecin), Michał Jurecki (Vive Tauron Kielce), Mariusz Jurkiewicz (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Lijewski (Vive Tauron Kielce), Paweł Podsiadło (USAM Nimes Gard, Francja), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy), Andrzej Rojewski (SC Magdeburg, Niemcy), Michał Szyba (RK Gorenje Velenje, Słowenia).

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock).

Obrotowi: Maciej Gębala (SC Magdeburg, Niemcy), Bartosz Jurecki (SPR Chrobry Głogów), Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania).

Rezerwa: 

Jakub Łucak (Śląsk Wrocław), Piotr Masłowski (KS Azoty Puławy), Mateusz Piechowski (Orlen Wisła Płock).

Sztab szkoleniowy:

Tałant Dujszebajew (trener), Robert Lis (trener współpracujący), Patryk Rombel (trener współpracujący), Tomasz Owczarski (lekarz), Jerzy Buczak (fizjoterapeuta), Krzysztof Rudomina (fizjoterapeuta), Marcin Rosengarten (kierownik).

/fot. Handball.pl/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.