Nowe rondo w Głogowie już otwarte

0
550
2016.03.24. Głogów, otwarcie ronda na Piastowie, targowisko

24 marca otwarto nowe rondo w Głogowie. Będzie ułatwieniem nie tylko dla kierowców, którzy w dni targowe tkwią w korkach, ale i dla pieszych oraz rowerzystów. Ci ostatni skorzystają najbardziej – utworzono pierwsze przejście w Głogowie ze śluzą rowerową wraz z barierkami. Na otwarciu ronda pojawili się głogowianie, a także rowerzyści, którzy jako pierwsi pokonali trasę wokół ronda.

W dniu 24 marca br. w Głogowie otwarto nowe rondo. Powstało w pobliżu targowiska na Piastowie, przy skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego i K. Sprawiedliwego. Wykonawcą ronda, które powstało w ciągu drogi wojewódzkiej nr 292 jest firma Ragen Sp. z o. o. Rondo ma stanowić ułatwienie nie tylko dla kierowców, którzy w dni targowe często tkwią w korku, ale i dla rowerzystów. Jest to pierwsze przejście ze śluzą rowerową połączoną z barierkami, co ułatwi ruch miłośnikom dwukołowców. Na otwarciu ronda pojawił się Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Dokonał uroczystego otwarcia, a jako pierwsi przez rondo przejechali rowerzyści.

Jest to świetna rzecz dla głogowian, zarówno rowerzystów jak i pieszych. Wybudowano przejście ze ślizami dla rowerzystów. Istotne jest to, że zamontowano barierki, co ułatwi rowerzystom zatrzymywanie się. Przez takie przejście można przejechać, nie trzeba schodzić z rowerów – mówił jeden z rowerzystów, którzy przybyli na otwarcie ronda.

Głogów staje się miastem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom. – W Głogowie jest dużo ścieżek rowerowych. Jeździ się fajnie. Brakuje tylko oznaczeń, by można było jechać z punktu A do punktu B. Mogłyby na przykład powstać takie oznaczenia stąd do Starego Miasta. Rowerzysta z innego miasta może mieć problem z trafieniem do konkretnego miejsca – dodaje rowerzysta.

– To nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja w Głogowie. Mamy także ulicę Rudnowską, Piłsudskiego, wiadukt. Inwestycja dała nam się we znaki. Dziś oddajemy rondo do użytku. Inwestycja kosztowała około 3 milionów złotych. Realizowana była pół na pół z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei. Połączyliśmy chodniki ścieżką rowerową, dlatego po naszej stronie były dodatkowe koszty – mówił Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz podczas uroczystego otwarcia nowego ronda w mieście.

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z samorządem lokalnym. Rokrocznie w Głogowie jest sporo środków na tego typu inwestycje. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Niedługo głogowianie będą musieli się liczyć z niedogodnością, gdyż zamkniemy na chwilę most, ale to jest konieczne. Most pamięta odległe czasy, więc musimy przeprowadzić pewne prace – mówił dyrektor DSDiK, Leszek Loch.

Nowe rondo jest już przejezdne, jednak prace na nim (malowanie) trwać będą jeszcze przez jakiś czas, co jest spowodowane warunkami pogodowymi.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.