Kolejne miejsca na podium zawodników Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

0
604

W minioną sobotę (19 marca) sukces na lubińskich kortach odnotował zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, Michał Nadała, który zwyciężył w turnieju z cyklu o Puchar Michała Przysiężnego. Bardzo dobry występ w Zielonej Górze zaliczyła natomiast Adrianna Kluska, która stanęła na najniższym stopniu podium w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym.

Michał Nadała stanął na najwyższym stopniu podium w turnieju z cyklu o Puchar Michała Przysiężnego, choć początek nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Młody reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego przegrał dwa pojedynki w fazie grupowej, jednak mimo to awansował do kolejnego etapu turnieju. W półfinale tenisista głogowskiego klubu pokonał dotychczasowego lidera rankingu Filipa Kołodzieja, biorąc tym samym rewanż za niedawną porażkę w VII Otwartych Mistrzostwach Głogowa w Mini Tenisie „TENIS 10” o Puchar Starosty Powiatu Głogowskiego. Wówczas zawodnik z Lubina wygrał, a Nadała stanął na drugim stopniu podium. W sobotę reprezentant GTT okazał się lepszy, natomiast w finale pokonał Piotra Grobelnego.

W Lubinie rywalizował również Piotr Szczepanowski, który dotarł do ćwierćfinału i ostatecznie zajął piąte miejsce. Zawodnicy prowadzeni są przez trenerów Andrzeja i Macieja Kulhawików. Warto dodać, że dla Michała Nadały było to drugie podium w tego typu turnieju, które wywalczył w tym miesiącu. Na początku marca młody zawodnik zajął w Lubinie trzecią lokatę.

W bardzo silnie obsadzonym turnieju w Zielonej Górze rywalizowała natomiast Adrianna Kluska. Głogowska tenisistka wzięła udział w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym i zakończyła go na trzecim miejscu. Reprezentantka Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego zwyciężyła trzy pojedynki w grupie, co zapewniło jej udział w półfinale. Tam lepsza okazała się Olimpia Janecka, która wygrała 6:3, 7:5.

Młoda tenisistka głogowskiego klubu nie podłamała się porażką w półfinale i zwyciężyła swój mecz o trzecie miejsce. W nim rywalką Adrianny Kluski była Tatiana Burdzińska. Wynik spotkania to 6:2, 6:3 na korzyść reprezentantki GTT, która niedługo wystąpi w turnieju Masters w Dreźnie. Impreza odbędzie się pod patronatem wybitnej niemieckiej tenisistki, Steffi Graf. Udział w zawodach zapewniły sobie cztery najlepsze zawodniczki, m.in. aktualna mistrzyni Niemiec do lat 10. Klara Schmitt.

Michał Nadała i Adrianna Kluska kontynuują więc świetne wyniki osiągane przez reprezentantów Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. W marcu znakomite rezultaty notował również Alan Hapke, który wygrał turniej Play me Cup by Prince w Poznaniu, a wysoką formę potwierdził w Mistrzostwach Głogowa. Zawodnikom GTT oraz ich trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

/fot. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.