Chrobry Głogów: Juniorzy młodsi nie przegrali od siedmiu miesięcy, U-13 przed startem ligi

0
454

Fantastyczną serię notują juniorzy młodsi Chrobrego Głogów, którzy w miniony weekend rozbili KS Polkowice 6:1 i zdecydowanie prowadzą w tabeli Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Podopieczni Pawła Rząsy są niepokonani od siedmiu miesięcy! W sobotę do walki o pierwsze ligowe punkty w tym roku staną natomiast piłkarze występujący w zespole U-13.

Juniorzy młodsi Chrobrego Głogów zajmują aktualnie 1. miejsce w tabeli dolnośląskich rozgrywek i po dziewiętnastu spotkaniach mają na swoim koncie 50 punktów. Pomarańczowo-czarni wyprzedzają wiceliderujący Śląsk Wrocław o siedem oczek. W miniony weekend podopieczni trenera Pawła Rząsy dopisali do swojego dorobku kolejny komplet. Głogowianie wygrali wyjazdowe spotkanie z KS Polkowice 6:1. Na listę strzelców wpisywali się Konrad Flis, Maciej Magdziak (2), Kamil Pleń (2) oraz Bartosz Prychod.

„Mecz mógł się podobać. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony. Rozegraliśmy kilka fajnych, pomysłowych akcji. Bardzo dobrze wyglądały nasze stałe fragmenty gry, z których świetnie grający w tym dniu Maciej Magdziak zdobył dwie bramki z głowy. Jestem również zadowolony z cech wolicjonalnych mojego zespołu. Pokazał wielkie zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty, widać pewność siebie całej drużyny. Na uwagę zasługuje także dobra postawa Kamila Plenia, który podobnie jak Maciek popisał się dwiema ładnymi bramkami. Podchodzimy bardzo pozytywnie do kolejnych spotkań ligowych” – czytamy wypowiedz trenera Rząsy na oficjalnej stronie Chrobrego Głogów.

Bez punktów z Polkowic wrócili natomiast juniorzy starsi, którzy musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 2:4. – „Beznadziejne spotkanie w naszym wykonaniu co odzwierciedla wynik. W sytuacjach kluczowych wyglądaliśmy jak na lodowisku. Zawodnicy nie byli w stanie wykończyć sytuacji podbramkowych, pomysł na grę z przodu był żaden – wygrał zespół lepszy i przy tym bardziej skuteczny” – skomentował występ swoich podopiecznych trener Przemysław Mazan. Pomarańczowo-czarni zajmują aktualnie 6. lokatę w tabeli Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych i mają na swoim koncie 31 punktów. Kolejne ligowe mecze obie drużyny rozegrają w najbliższy piątek (25 marca) w Głogowie. Podopieczni trenera Mazana wyjdą na boisko o godz. 11:00, natomiast zawodnicy prowadzeni przez Pawła Rząsę dwie godziny później.

W sobotę 26 marca do walki o ligowe punkty staną natomiast podopieczni Sebastiana Górskiego. Drużyna rywalizuje w grupie mistrzowskiej Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Pierwszym tegorocznym przeciwnikiem Chrobrego Głogów U-13 będzie Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. – „Cieszę się, że gramy w grupie mistrzowskiej, bo widać że na nią zasługujemy. Mamy swoje cele zarówno długo jak i krótkoterminowe i jestem przekonany, że jesteśmy w stanie je osiągnąć” – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu trener Górski. W ostatnim meczu przygotowawczym przed ligą młodzi pomarańczowo-czarni rozgromili Spartakus Zielona Góra, wygrywając aż 20:2! Jak będzie w starciu, którego stawką będą punkty? Dowiemy się w najbliższy weekend.

Mecze młodzieżowych drużyn Chrobrego Głogów:

(25.03) Chrobry JS Głogów – MKS Oława, godz. 11:00, boisko os. Piastów Śląskich
(25.03) Chrobry JM Głogów – MKS Oława, godz. 13:00, boisko os. Piastów Śląskich
(26.03) Chrobry Głogów U-13 – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych, godz. 11:00, III płyta

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.