GŁOGÓW: Kulturalny Rozkład Jazdy

0
2911
Głogów Kulturalny Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

Kolejny kulturalny tydzień w Głogowie właśnie się rozpoczął. Po mocy atrakcji, jaką w ten weekend dostarczył Festiwal Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności, czyli FAZA fest, najbliższe dni w Głogowie będą zdecydowanie spokojniejsze. Warto zatem wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach cyklicznych, które odbywają w mieście nad Odrą.

Tydzień w Głogowie rozpoczynają zajęcia dodatkowe dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta już dziś, 21. marca, mogą wziąć udział w kilku aktywnościach. O godz. 15.20 w Miejskim Ośrodku Kultury odbywa się Dziecięca Sekcja Plastyczna dla dzieci w wieku 4-7 lat. Zajęcia trwają 40 minut i odbywają się w sali plastycznej MOK. Prowadzącą jest Joanna Kinder. Zajęcia są bezpłatne (należy pamiętać o uprzednim zapisaniu dziecka w BOK).

Zaledwie dziesięć minut po rozpoczęciu zajęć plastycznych, również w MOK-u startuje inna forma aktywności przewidziana dla najmłodszych. Balet dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-5 lat odbywa się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15.30-16.00.  Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45 zł/miesięcznie.

Kolejną propozycją dla dzieci, jednak tym razem nieco starszych, są zajęcia pn. „UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK”Są to warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-9 lat odbywające się w poniedziałki (16.00-17.00) i czwartki (15.45-16.45) w sali koncertowej MCK MAYDAY. Zajęcia prowadzi Agnieszka Urbanowska Wilczyńska, a ich kosz to: 30 zł/miesięcznie.

Poniedziałkową propozycją dla osób dorosłych są natomiast zajęcia aktywności fizycznej. Równocześnie o godz. 20.00 odbywają się dwa treningi: biegowy z grupą Biegam Bo Lubię Głogów (start spod MOK) oraz fitnessowy, czyli Fitness Total Body Workout (Gimnazjum nr 2).

Na wtorkowe popołudnie wszystkie zainteresowane malowaniem dzieci zaprasza MCK MAYDAY. W godz. 17.00-18.30 odbywa się bowiem KREATYWKA, czyli zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt udziału w zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Wilczyńską-Urbanowską to 35 zł/miesięcznie.

Tradycyjnie już wtorkowy wieczór to zajęcia Zumby organizowane w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday. Wszystkie panie, które chciałyby wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Mateusza Śmikiela, mogą zarezerwować sobie nie tylko wtorkowy, ale i czwartkowy wieczór. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 19.30-20.30 i czwartek w godz. 18.30-19.30 lub godz. 19.30-20.30 w sali koncertowej MCK MAYDAY.

A może zajęcia teatralne? Na takie zaprasza Teatr jednego Mostu. Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił aktorskich, może przyjść na próbę Teatru. Najbliższa już we wtorek, 22. marca w godz. 20.00-22.00, kolejna w czwartek o tej samej godzinie. Instruktorem grupy jest Michał Wnuk.

W środę poza wspomnianymi powyżej aktywnościami, propozycja dla młodzieży. Zainteresowani mogą udać się do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, bo o godz. 16.00 w MCWR mają miejsce rozmaite kluby środowiskowe, czyli cykliczne spotkania o charakterze otwartym, skierowane do mieszkańców naszego miasta. Każdy uczestnik może proponować tematy spotkań. Edukacyjno-terapeutyczna działalność klubów łączy się z działalnością kulturową i rekreacyjną.  Warsztaty indywidualne oraz grupowe dla młodzieży odbywają się w godzinach 17:00-18:00, natomiast zbiórki Harcerskie i Zuchowe od godziny 16:00-17:00.

Środowy wieczór, to drugi w tygodniu trening z grupą BiegamBoLubię Głogów. Biegowe spotkania BBL mają na celu wspólną aktywność nie tylko osób w biegach wprawionych, ale także tych, które swoją przygodę z  tą formą aktynwości chciałyby dopiero rozpocząć. Treningi z BBL odbywają się w każdy poniedziałek i środę, start o godz. 20.00 spod Miejskiego Ośrodka Kultury.

Czwartkowy poranek to świetna okazja do aktywnego rozpoczęcia dnia. Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, które już o godz. 9.00 zaprasza osoby młode oraz seniorów 50/60+ na zajęcia sportowe SLOW JOGGING, czyli sport dla każdego. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 9.00-10.30 w SZANSIE przy ul. Perseusza 13.

Wszystkie osoby, którym los czworonogów nie jest obojętny, w czwartkowe popołudnie mogą wziąć udział w akcji organizowanej przez Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS. Daj się wybiegać to inicjatywa, która daje możliwość chętnym osobom do wyprowadzania podopiecznych Stowarzyszenia na spacery, tym samym zapewniając im niezbędną dawkę ruchu na specjalnej trasie „Biegu na 6 łap”. Taka forma pomocy jest też świetną alternatywą dla osób, które nie mogą mieć czworonoga w domu. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się w czwartek i w niedzielę w godz. 16.30-19.00.

W każdy czwartek o godz. 14.30 na zajęcia składania papierowych zwierzaków zaprasza BLOG. Na zajęcia zapraszane są wszystkie dzieci, które chciałyby własnoręcznie stworzyć ZOO! ZOO origami można wykonać w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego, przy ul. Perseusza 13.

Natomiast o godz. 17:00 można pograć w szachy. Z taką inicjatywą do dzieci i młodzieży wychodzi Miejski Ośrodek Kultury, który zaprasza chętnych graczy do udziału w zajęciach szkółki szachowej. Lekcje odbywają się w każdy czwartek w godz. 17:00-20:00, a udział w zajęciach jest całkowicie darmowy. Szkółkę prowadzi Piotr Zahorski (MOK Budoprojekt).

Ciekawą propozycję na piątkowe popołudnie dla młodych mieszkańców Głogowa ma Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. W każdy piątek odbywają się bezpłatne zajęcia Hip-Hop DANCE. W godzinach 16.00-17.00 zapraszane są osoby w wieku 10-13 lat, natomiast o 17.00-18.30 spotyka się grupa 14-30 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here