Młodzi tenisiści rywalizowali w Mistrzostwach Głogowa

0
690

62 młodych tenisistów i tenisistek zgłosiło się do rozgrywanych w ubiegły weekend VII Otwartych Mistrzostw Głogowa w Mini Tenisie „TENIS 10” o Puchar Starosty Powiatu Głogowskiego. Zawody podzielono na kategorie wiekowe do lat 6, 7, 8, 9 i 10, a mecze rozgrywano w Technikum nr 6, Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz na nowych kortach tenisowych przy PWSZ. Organizatorem było Głogowskie Towarzystwo Tenisowe.

W najmłodszej kategorii wiekowej (do lat 6) rywalizowało pięć osób. Pierwsze miejsce wywalczył Jan Niemiec z Legnicy, który wyprzedził lubinianina Kajetana Kołodzieja i Amelię Czart z Białołęki. Tuż za podium uplasował się Marcin Szczepanowski (Głogów). W grupie czerwonej dziewcząt (do lat 8) do walki stanęło dziesięć tenisistek. Najlepsza okazała się legniczanka Julia Niemiec, która pokonała Julię Kałamajko oraz Laurę Osomańską (obie z Głogowa). W tej samej kategorii wiekowej chłopców pierwsze miejsce wywalczył Filip Kołodziej z Lubina, a dalej sklasyfikowani zostali Michał Nadała (Modła), Piotr Pączkowski (Lubin) oraz Piotr Szczepanowski (Głogów).

Osiem tenisistek przystąpiło do rywalizacji w grupie pomarańczowej (do lat 9). Miejsce na najwyższym stopniu podium zajęła Nikola Niepsuj z Bełchatowa, która pokonała Martę Adamczak z Głogowa i Amelię Misiaczek z Legnicy. Wśród chłopców najlepszy był legniczanin Mateusz Mucha, który wyprzedził trzech głogowian – Pawła Osomańskiego, Krzysztofa Porębskiego i Huberta Wyrozumskiego.

W kategorii do lat 10 (grupa zielona) o zwycięstwo walczyło siedem tenisistek. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Nadała (Modła), a dalej uplasowały się Julia Niemiec (Legnica), Maria Chudzik i Malwina Trawińska (Głogów). Dziesięciu zawodników rywalizowało w gronie chłopców. Kolejne w ostatnim czasie zwycięstwo zanotował Alan Hapke. Tym razem głogowianin w pokonanym polu zostawił Jakuba Siwaka ze Złotoryi, a także Jakuba Rozmusa i Oskara Zarubajko z Głogowa.

Wszyscy uczestnicy turnieju rywalizowali w swoich kategoriach w systemie „każdy z każdym”. Puchary, medale i pamiątkowe dyplomy wręczał Starosta Powiatu Głogowskiego, Jarosław Dudkowiak.

Kategoria do lat 6 (trafienie w pole serwisowe) – 5 zawodników
1. Jan Niemiec (Legnica)
2. Kajetan Kołodziej (Lubin)
3. Amelia Czart (Białołęka)
4. Marcin Szczepanowski (Głogów)

Kategoria do lat 8 (grupa czerwona) – 10 zawodniczek
1. Julia Niemiec (Legnica)
2. Julia Kałamajko (Głogów)
3. Laura Osomańska (Głogów)
4. Zofia Czart (Białołęka)

Kategoria do lat 8 (grupa czerwona) – 18 zawodników
1. Filip Kołodziej (Lubin)
2. Michał Nadała (Modła)
3. Piotr Pączkowski (Lubin)
4. Piotr Szczepanowski (Głogów)

Kategoria do lat 9 (grupa pomarańczowa) – 8 zawodniczek
1. Nikola Niepsuj (Bełchatów)
2. Marta Adamczak (Głogów)
3. Amelia Misiaczek (Legnica)
4. Lena Ficner (Głogów)

Kategoria do lat 9 (grupa pomarańczowa) – 4 zawodników
1. Mateusz Mucha (Legnica)
2. Paweł Osomański (Głogów)
3. Krzysztof Porębski (Głogów)
4. Hubert Wyrozumski (Głogów)

Kategoria do lat 10 (grupa zielona) – 7 zawodniczek
1. Karolina Nadała (Modła)
2. Julia Niemiec (Legnica)
3. Maria Chudzik (Głogów)
4. Malwina Trawińska (Głogów)

Kategoria do lat 10 (grupa zielona) – 10 zawodników
1. Alan Hapke (Głogów)
2. Jakub Siwak (Złotoryja)
3. Jakub Rozmus (Głogów)
4. Oskar Zarubajko (Głogów)

/fot. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.