Legnica wygrała konkurs „Świeć się z Energą”

0
768

Legnica najpiękniej rozświetlonym miejscem na Dolnym Śląsku. Miasto przekazało nagrodę na cele dobroczynne

W 7. edycji zimowej zabawy „Świeć się z Energią” pula nagród wyniosła aż 200 tysięcy złotych. Legnica została wybrana najpiękniej rozświetloną miejscowością w województwie dolnośląskim i tym samym wywalczyła ufundowany przez Grupę Energa energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł.

Całość wygranej przeznaczono na cel dobroczynny. 17 marca organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nowoczesne urządzenia na ręce przedstawicieli miasta i obdarowanych placówek.

“Świeć się z Energią”

 „Świeć się z Energą” to coroczny plebiscyt, w ramach którego od siedmiu już lat Polacy głosują na najpiękniej udekorowane światłem miejsca w kraju. Za sprawą akcji, miasta szczególnie dbające o swoje świąteczne dekoracje, mają szanse zmierzyć się z innymi miejscowościami i pokazać się od najlepszej strony. „Świeć się z Energą” to jednak nie tylko szansa na promocję, to przede wszystkim rywalizacja o charytatywne nagrody – na zwycięzców czeka nowoczesny sprzęt AGD, który wyróżnione miasta przekazują na rzecz najbardziej potrzebujących placówek i instytucji w swoim regionie.

W 7. edycji akcji rekordowa pula nagród dla miast, ufundowanych przez Energa SA oraz Energa Oświetlenie, miała wartość aż 200 tysięcy zł. Dla zwycięzcy przeznaczono urządzenia o wartości 50 tys. zł, zaś do każdego z 15 pozostałych finalistów, mistrzów województw, trafi sprzęt za 10 tys. zł. W tegorocznej edycji ogólnopolskiego plebiscytu wzięły udział aż 222 miejscowości z całej Polski.

Legnica wygrała kolejny raz

Mieszkańcy i sympatycy Legnicy nie dali za wygraną i pokonali konkurentów z województwa dolnośląskiego, a następnie w ogólnopolskiej zabawie wywalczyli 7 miejsce.

W czwartek, 17 marca br., prezydent miasta, Tadeusz Krzakowski, oraz przedstawiciele obdarowanych ośrodków i zaproszeni mieszkańcy, odbierając energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł wspólnie świętowali i cieszyli się sukcesem.

Cieszymy się, że Legnica kolejny już raz zwyciężyła w wojewódzkim etapie konkursu Świeć się z Energą. Wszystko za sprawą mieszkańców miasta, którzy nie tylko docenili tegoroczne piękne iluminacje, ale i swoim zaangażowaniem przyczynili się do pomocy potrzebującym. Dzięki nagrodzie ufundowanej przez Grupę Energa nasze Pogotowie Opiekuńcze i Dom Dziecka otrzymają nowy sprzęt AGD. Będzie on na pewno dobrze wykorzystany i posłuży dzieciom, którymi opiekują się obie placówki. – mówił Tadeusz Krzakowski – Prezydent Legnicy.

Legnica na etapie regionalnym pokonała w województwie dolnośląskim takie miasta jak Świdnicę czy Wałbrzych. Natomiast finałowym głosowaniu wyprzedziła m.in.: Międzychód, Wejherowo i Lublin.

Cele dobroczynne

Legnica wybrała w ramach otrzymanej puli na zakup nagród w sumie 27 nowoczesnych sprzętów m.in.: lodówkę, kuchenkę gazową, suszarkę, blender. Są to urządzenia specjalnie dopasowane do potrzeb Pogotowia Opiekuńczego i Domu Dziecka, które na co dzień niosą pomoc dzieciom i innym potrzebującym. Zgromadzone urządzenia ułatwią codzienne prace, pozwolą także na oszczędne zużycie energii elektrycznej oraz wody, tym samym dbając o środowisko.

W ramach 7. edycji akcji „Świeć się z Energą” organizator ufundował również nagrody dla regionalnych finalistów. W sumie na cele społeczne przeznaczonych zostało blisko 470 różnych energooszczędnych urządzeń elektrycznych. Każdy z wojewódzkich zwycięzców dobierał nagrody indywidualnie, dobierając je do regionalnego zapotrzebowania placówek.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji “Świeć Się” jest Grupa Energa, jedna z czterech największych grup energetycznych w Polsce.Legnica wygrała konkurs „Świeć się z Energą”, tutajlegnica.pl, ewelina grzesiuk

Prezydent Tadeusz Krzakowski otrzymał dyplom

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.