W sobotę MKS Polkowice kończy rundę zasadniczą Tauron Basket Ligi Kobiet

0
678

W najbliższą sobotę koszykarki MKS Polkowice rozegrają swój ostatni mecz rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Vadima Czeczuro zmierzą się przed własną publicznością z Widzewem Łódź. Polkowiczanki zajmują aktualnie czwarte miejsce w ligowej tabeli i tracą dwa punkty do liderującej Wisły Can-Pack Kraków.

W poprzedniej kolejce zespół z Polkowic rywalizował na parkiecie MKK Siedlce. Mazowiecka drużyna, podobnie jak łodzianki, walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej. Zawodniczki Vadima Czeczuro stoczyły w Siedlcach niezwykle zacięty pojedynek, jednak ostatecznie schodziły z boiska pokonane. Gospodynie zwyciężyły całe spotkanie 78:77, a wpływ na wynik końcowy miała ostatnia kwarta, która zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem MKK Siedlce.

Ostatnim przeciwnikiem polkowiczanek w pierwszej części sezonu będzie Widzew Łódź. Zespół ten zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce i traci jeden punkt do JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec. Do fazy play-off awansuje osiem najlepszych drużyn w tabeli, natomiast pozostała czwórka stoczy walkę o utrzymanie miejsca w Tauron Basket Lidze Kobiet. Łodzianki będą więc chciały za wszelką cenę ugrać korzystny wynik, który może im pozwolić na awans do czołowej ósemki.

Po rozegraniu 21 spotkań MKS Polkowice zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Taki sam stan konta ma zamykająca podium Ślęza Wrocław, natomiast jedno oczko więcej zgromadziło Artego Bydgoszcz. Liderem tabeli jest Wisła Can-Pack Kraków, która ma na swoim koncie 39 oczek. Zajmujące czwarte miejsce polkowiczanki, na dzień dzisiejszy zmierzyłyby się z kolejnym w ligowej tabeli Basketem 90 Gdynia.

Pierwszy polkowicko-łódzki pojedynek rozegrano 6 grudnia 2015 roku. Podopieczne Vadima Czeczuro sprawiły sobie wówczas miły prezent na Mikołajki, pokonując rywala na jego terenie 51:42. Pierwsze skrzypce w dolnośląskim zespole grały wówczas Nicole Michael oraz Nikki Greene, które rzuciły po 13 punktów. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godz. 18:00.

Zasady play-off:

I runda – ćwierćfinały do dwóch zwycięstw (1-1-1) w parach 1-8, 2-7, 3-6 oraz 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są klasyfikowani w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda – półfinały do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 1-4 oraz 2-3
Zwycięzcy zagrają w III rundzie o miejsca 1-2, pokonani grają w III rundzie o miejsca 3-4.

III runda – o miejsca 1-2 do trzech zwycięstw (2-2-1)
Drużyna zwycięska uzyskuje tytuł Mistrza Polski.

III runda – o miejsca 3-4 do dwóch zwycięstw (1-1-1)

Zasady walki o utrzymanie:

Drużyny z miejsc 9-12 grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Rywalizacja odbywa się z zaliczeniem meczów z Etapu 1.
Drużyny z miejsc 11-12 tracą prawo gry w Basket Lidze Kobiet.

/fot. MKS Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.