Ruszył nabór wniosków do projektu „Aktywny Dolny Śląsk”

0
606
Aktywny Dolny Śląsk logo

Rozpoczął się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Dzięki temu budżetowi mieszkańcy Dolnego Śląska, w tym i Głogowa, będą mogli współuczestniczyć w podejmowaniu inicjatyw społecznych na rzecz regionu. Do zagospodarowania jest aż 600 tysięcy złotych.

Na Dolnym Śląsku ruszył nabór wniosków do projektu „Aktywny Dolny Śląsk”. Do podzielenia jest kwota 600 tysięcy złotych. Mieszkańcy Dolnego Śląska, w tym również Głogowa, mają okazję zaangażować się w tworzenie inicjatyw społecznych na rzecz regionu. W dniu dzisiejszym, tj. 17 marca, we wrocławskiej hali Orbita marszałek Cezary Przybylski i członek zarządu województwa Jerzy Michalak podsumowali konsultacje społeczne dotyczące projektu, które zakończyły się 16 marca br.

Przez sześć tygodni odbywały się spotkania z mieszkańcami Dolnego Śląska, czego efektem jest wspólnie wypracowana formuła pilotażu Budżetu Obywatelskiego. Program ten w tym roku będzie realizowany w obszarach sportu i turystyki. – Stworzenie budżetu obywatelskiego to jedna z naszych programowych inicjatyw. Jesteśmy jednym z pierwszych województw, które się na to zdecydowały. Po pilotażu, który dotyczy sportu i turystyki, postaramy się rozszerzyć program na inne dziedziny, np. politykę młodzieżową oraz kulturę. Realizacja zwycięzkich projektów pierwszej edycji Budżetu rozpocznie się z początkiem sierpnia i potrwa do końca 2016 roku – mówił podczas briefingu marszałek Cezary Przybylski.

Pomysły mieszkańców Dolnego Śląska zbierane będą do 6 kwietnia br. Projekty będzie można zgłaszać: osobiście, pocztą i za pośrednictwem strony internetowej „Aktywny Dolny Śląsk”. Na stronie tej znajdują się także ważne dokumenty, takie jak regulamin i wzory wniosków niezbędnych do zgłaszania projektów. Projekty o charakterze wydarzeń sportowych, turystycznych bądź sportowo-turystycznych zgłaszać mogą pełnoletni mieszkańcy województwa. Do wniosku należy dołączyć listę z 50 podpisami poparcia. Po zebraniu wniosków zostaną one poddane weryfikacji. Jeśli pomysł uzyska pozytywną opinię Wydziału Sportu UMDW, otrzyma numer, w oparciu o który zgłaszający wniosek będzie mógł informować i zachęcać do oddawania głosu na jego projekt. Działania informacyjne rozpoczną się 25 kwietnia i potrwają do 22 maja, czyli do ostatniego dnia głosowania.

Budżet sportowo-turystyczny „Aktywny Dolny Śląsk” jest pilotażowym programem budżetu obywatelskiego dla inicjatyw sportowych i turystycznych. Po raz pierwszy mieszkańcy Dolnego Śląska mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji na ich temat i wyboru najlepszych rozwiązań w drodze głosowania. Celem programu „Aktywny Dolny Śląsk” jest wzmacnianie identyfikacji z regionem poprzez wspólnie tworzony budżet.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.