Bartosz Jurecki spotkał się z młodzieżą w Gimnazjum nr 1

0
665
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-23

We wtorek (15 marca) w Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie z Bartoszem Jureckim. Obrotowy SPR Chrobrego Głogów i reprezentacji Polski w piłce ręcznej odpowiadał na liczne pytania zadawane przez młodzież, rozdawał autografy czy robił pamiątkowe zdjęcia z uczniami. – „Staram się młodzieży przekazać swoją wiedzę i zaszczepić im chęć do uprawiania sportu” – powiedział doświadczony zawodnik.

Wczorajsze wydarzenie było pierwszym z cyklu spotkań z gwiazdami świata sportu. Odbyło się ono w ramach projektu, który powstał z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 1. W przyszłości planowane są kolejne spotkania ze związanymi z Głogowem sportowcami. – „Wspólnie z uczniami staramy się co roku wymyślać jakiś projekt, który ich zainteresuje. W tym roku udało nam się namówić Bartka. W kolejnych latach chcemy to kontynuować i zapraszać do nas inne gwiazdy, jak Radek Kawęcki, Michał Przysiężny czy może któryś z piłkarzy Chrobrego – powiedział Michał Papuszka.

Spotkanie z Bartoszem Jureckim było wielką atrakcją dla gimnazjalistów, ale też podobało się samemu zawodnikowi. Kołowy SPR Chrobrego Głogów przyjechał na nie prosto z siłowni i nawet po ciężkim treningu ochoczo odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. – „Pytania od uczestników tego typu spotkań są różnorodne. Często dotyczą spraw czysto sportowym , ale bywają też bardziej osobiste czy dotyczące życia prywatnego. Staram się młodzieży przekazać swoją wiedzę i zaszczepić im chęć do uprawiania sportu” – ocenił reprezentant Polski.

Wizyta w Gimnazjum nr 1 nie jest pierwszym kontaktem 37-letniego Jureckiego z głogowską młodzieżą. Pod koniec lutego na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka odbył się pierwszy trening w ramach projektu „Trening z Mistrzem”. Sesja treningowa skierowana była do uczniów trzecich klas gimnazjalnych, którzy zamierzają kontynuować naukę w klasie sportowej o profilu piłki ręcznej w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Pod okiem reprezentanta Polski trenowało kilkunastu młodych szczypiornistów.

Przypomnijmy, że Bartosz Jurecki powrócił do SPR Chrobrego Głogów po dziewięciu latach spędzonych w niemieckim Magdeburgu. W głogowskim klubie, poza występami na parkiecie, pełni też rolę asystenta trenera Piotra Zembrzuskiego. –Jest to ciężka praca, ale strasznie mnie to wciąga i po zakończeniu kariery zawodniczej chciałbym spróbować swoich sił jako trener, żeby później nie żałować, że się nie zdecydowałem” – powiedział o swojej przyszłości na łamach portalu TutajGLOGOW.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.