Głogowscy uczniowie z misją na Ukrainie

0
473
2016.03.07. Ukraina, głogowscy uczniowie z darami

W miniony weekend uczniowie z głogowskich szkół udali się na Ukrainę. Delegacja zawiozła dary dla uczniów tamtejszych placówek oświatowych. Głogowscy uczniowie ze wzruszeniem wspominają pobyt w Mościskach. Przy okazji wyjazdu dostarczono również sprzęt medyczny i lekarstwa do Kamieńca Podolskiego.

Kilka dni temu z Ukrainy powrócili uczniowie głogowskich szkół. Młodzi ludzie wyjechali z misją. Zawieźli dary dla uczniów tamtejszych szkół i przedszkoli. W trakcie pobytu na Ukrainie uczniowie z Głogowa odwiedzili polską szkołę, przedszkole i miejscową parafię. Przy okazji mogli zwiedzić ciekawe miejsca na Ukrainie. Wraz z uczniami z darami dla Kamieńca Podolskiego pojechali głogowianie, którzy przekazali mieszkańcom Ukrainy sprzęt medyczny oraz niezbędne leki.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Głogowie wzięli udział w zorganizowaniu zbiórki darów dla potrzebujących dzieci i młodzieży z objętej działaniami wojennymi Ukrainy. Głogowska młodzież zebrała przybory i pomoce szkolne, gry i zabawki oraz chemię gospodarczą. Dodatkowo głogowskie firmy: Komunikacja Miejska, GPK Sita i PWiK ufundowały sprzęt multimedialny, książki oraz artykuły szkolne.

W dniu 7 marca delegacja z Głogowa wyruszyła na Ukrainę. Uczniowie odwiedzili polska szkołę w Mościskach oraz polskie przedszkola w Łanowicach i Borysławiu. Spotkanie z uczniami szkoły na Ukrainie wspominają ze wzruszeniem. – To bardzo przejmujące. Nasza pomoc nie była przecież wielka, a jednak spotkała się z dużą wdzięcznością. Uczniowie ukraińscy dziękowali nam za to, że o nich pamiętamy. To były niezapomniane wrażenia – mówiła młodzież z głogowskich szkół.

W planach wyjazdu na Ukrainę były spotkania z dyrekcją i uczniami polskiej szkoły w Mościskach, przedstawicielami przedszkola w Łanowicach, pobyt w Truskawcu i spotkanie z proboszczem polskiej parafii, przekazanie darów w Borysławiu, ale także zwiedzanie Lwowa i sparing z Pogonią Lwów. Chrobry Głogów S.A. ufundował sprzęt sportowy dla piłkarzy Pogoni Lwów.

Organizatorem wyjazdu głogowskiej młodzieży na Ukrainę była Gmina Miejska Głogów, a partnerem Bank Zachodni WBK oddział Głogów.

Przy okazji wyjazdu uczniów z Głogowa dostarczono do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie sprzęt medyczny oraz leki. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej głogowscy radni poparli wniosek prezydenta Głogowa o przekazanie środków na pomoc mieszkańcom Kamieńca, walczącym ze świńską grypą. Gmina zakupiła drobny sprzęt medyczny i lekarstwa. Medykamenty od głogowian osobiście odebrał mer Kamieńca Podolskiego Michajło Symaszkiewicz. – Z serca dziękujemy miastu Głogów i głogowianom. To dla nas duża pomoc. Przesyłam pozdrowienia całemu miastu – mówił mer Michajło Symaszkiewicz.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.