Ireneusz Mamrot przedłużył kontrakt z Chrobrym Głogów

0
613

Trener Ireneusz Mamrot przedłużył wygasający wraz z końcem sezonu kontrakt z Chrobrym Głogów i złożył podpis pod nową umową, która będzie obowiązywała do czerwca 2017 roku. 45-letni opiekun pracuje z pomarańczowo-czarnymi od grudnia 2010 roku i jest najdłużej pracującym w jednym klubie trenerem na szczeblu centralnym w Polsce.

Ireneusz Mamrot związał się z Chrobrym Głogów w grudniu 2010 roku. Wcześniej pracował z Polonią Trzebnica, która była wówczas ligowym rywalem głogowian. – „Każdy trener ma swoje pomysły. Na pewno pewne rzeczy chciałbym zmienić, ale jednocześnie nie psując tych dobrych. Skoro drużyna jest na pierwszej pozycji, to znaczy tylko tyle, że nie przychodzę w miejsce, w którym od początku trzeba coś budować” – mówił trener zaraz po podpisaniu swojej pierwszej umowy w Głogowie.

Ponad pięcioletnia praca w głogowskim klubie to pasmo sukcesów trenera Ireneusza Mamrota, ale i całego Chrobrego Głogów. W 2011 roku drużyna zwyciężyła rozgrywki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, uzyskując upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Trzy lata później głogowianie cieszyli się z kolejnej promocji – w sezonie 2013/2014 zespół zwyciężył drugą ligę zachodnią i po siedemnastu latach przerwy powrócił na zaplecze Ekstraklasy. Kilka dni po tym sukcesie trener Mamrot przedłużył kontrakt z klubem.

Głogowski klub pod wodzą trenera Mamrota dobrze radzi sobie również w pierwszej lidze. Poprzedni sezon drużyna rozgrywała jako beniaminek i mimo słabego początku, zdołała odrobić straty i zajęła na finiszu 11. miejsce w tabeli. Jeszcze lepszy pod względem wyniku jest bieżący sezon. Świetny start sprawił, że pomarańczowo-czarni byli nawet liderem, a obecnie zajmują wysoką 6. pozycję. Bardzo dobra praca wykonywana przez 45-letniego trenera została doceniona w niedawnym plebiscycie na Osobowość Roku w Głogowie, w którym opiekun pierwszoligowca okazał się najlepszy.

„Odkąd przyszedłem do Chrobrego, to klub cały czas idzie do przodu. W ostatnim roku jeszcze mocniej. Przekonała mnie wizja dyrektora. Będziemy starali się zatrzymać wszystkich zawodników, do tego zrobić jedno, dwa wzmocnienia. Chcielibyśmy wtedy powalczyć o wyższe cele. Zobaczymy jednak teraz w czerwcu” – powiedział trener Chrobrego Głogów.

Ponad pięć lat spędzonych w jednym klubie piłkarskim to wynik nieczęsto spotykany w Polsce. Wyczyn Ireneusza Mamrota został dostrzeżony w krajowych mediach, które coraz częściej przedstawiały sylwetkę urodzonego w Trzebnicy trenera. Co jakiś czas pojawiały się też głosy o zainteresowaniu opiekunem głogowian ze strony innych klubów. Wszyscy kibice i sympatycy pomarańczowo-czarnych mogą więc odetchnąć z ulgą.

Piłkarze Chrobrego Głogów swój najbliższy mecz ligowy rozegrają w sobotę 12 marca w Bełchatowie. Trenerowi Ireneuszowi Mamrotowi życzymy kolejnych sukcesów w pomarańczowo-czarnych barwach!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.