Marta Mizuro w głogowskim BLOG-u

0
776
2016-03-10 plakat klub konesera kryminału blog Marta Mizuro

Najbliższe spotkanie w głogowskim BLOG-u będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów kryminału. Już we wtorek, 14. marca w ramach Klubu Konesera Kryminału, głogowską bibliotekę odwiedzi krytyczka literacka i autorka omawianej właśnie przez klubowiczów książki pt. „Cicha przystań” – Marta Mizuro.

Już w najbliższy wtorek, 14. marca w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Klubu Konesera Kryminału. Tym razem członkowie KKK będą mieli okazję nie tylko porozmawiać o przeczytanej lekturze ze sobą, ale również z samą autorką omawianej w tym miesiącu książki.

W marcu klubowicze podyskutują na temat kryminału pt. „Cicha przystań.” Autorka przedstawia w nim historię Zuzy, pracowniczki prokuratury, która zostaje wysłana na przymusowy urlop. Bohaterka postanawia go spędzić w Mokrowie, malowniczo położonej pojezierskiej miejscowość letniskowej. Życie Zuzy nie układa się najlepiej, jest przepracowana, ma kłopoty z mężczyznami, nie może uwolnić się od toksycznej matki, a w dodatku pewna rzecz nie daje jej spokoju… Rok temu w tajemniczych okolicznościach nad mokrowskimi jeziorami zginęła jej przyjaciółka Baśka. Choć powiedziano jej, że kobieta utonęła, Zuza nie może w to uwierzyć, ponieważ doskonale wie, że Baśka była świetną pływaczką. Od momentu przyjazdu głównej bohaterki do Mokrowa, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Zuza nabiera coraz większych podejrzeń, że za śmiercią przyjaciółki stoi jakiś mroczny sekret…

Podczas najbliższego spotkania Kryminalnego Klubu Książki będzie można poznać opinie klubowiczów na temat ”Cichej przystani”. Tym razem będzie się można przekonać również o tym, co na temat lektury ma do powiedzenia sama autorka. Być może uda się poznać szczegóły pracy nad tą książką, może Marta Mizuro zdradzi głogowskim czytelnikom co spowodowało, że w ogóle zaczęła kryminały pisać.

Marta Mizuro jest krytyczką literacką i autorką kryminałów. Z pochodzenia głogowianka, obecnie mieszka we Wrocławiu. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracowała z „Telewizyjnymi Wiadomościami Literackimi”, emitowanymi na antenie TVP 2. Była również redaktorką zawieszonego obecnie wrocławskiego „Tygodnika Internetowego TIN”. Regularnie publikuje recenzje m.in. w „FA-arcie”, „Nowych Książkach”, „Zwierciadle”, a także na łamach portalu Polskiego Radia. Stale współpracuje z działem kultury portalu Onet.pl jako recenzentka książkowa. Obecnie pracuje w miesięczniku Odra.

Spotkanie z Martą Mizuro w ramach głogowskiego Klubu Konesera Kryminałów odbędzie się we wtorek 14. marca o godz. 17.00 w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego (BLOG), mieszczącej się przy ul. Perseusza 13.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.