SP 7 w Głogowie z jedną z najnowocześniejszych kuchni w województwie

0
641
2016.03.08. Głogów, SP7 remont, kuchnia

Głogowska Szkoła Podstawowa nr 7 doczekała się nowoczesnej kuchni. Wyposażone w najnowocześniejsze sprzęty pomieszczenie jest powodem do dumy dyrektora szkoły i miejscem docenianym przez pracujące w nim kucharki. Uczniowie SP 7 będą jedli nie tylko dobrze, ale i wyjątkowo zdrowo. W dniu wczorajszym uczniom zaserwowano zupę z ciecierzycy, ryż z jabłkami i wodę z imbirem.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Głogowie została wyposażona w nowoczesną kuchnię. Pomieszczenia, które wcześniej były w bardzo złym stanie, zostały wyremontowane, a w kuchni stanęły nowoczesne sprzęty. Posiłki przygotowywane dla uczniów są smaczne i zdrowe. Kuchnia główna jest obecnie jedną z najnowocześniejszych kuchni szkolnych w województwie.

W placówce wyremontowano pomieszczenia, które od lat zalewane były wodą, płynącą po ścianach. Odnowiono jadalnię i kuchnię główną, w które stanęły najnowocześniejsze sprzęty, między innymi zmywarka i piec konwekcyjny. Potrawy dla uczniów dzieci przygotowywane są bez użycia tłuszczu.

Z przeprowadzonej modernizacji cieszą się przede wszystkim kucharki. – Przed remontem największy problem dla nas stanowiły stare sprzęty, takie jak patelnie, które powodowały, że większość przygotowywanych przez nas potraw się przypalała. Nie byliśmy w stanie gotować zdrowo – mówiła dla portalu TutajGLOGOW.pl pani Joanna Nystorowicz, szefowa kuchni SP 7 w Głogowie.

2016.03.08. Głogów, SP7 remont, kuchniaNajwiększe zmiany zaszły w pomieszczeniach piwnicznych, które przed remontem były w bardzo złym stanie. Ta inwestycja była bardzo potrzebna. Przekładano ją od wielu lat, a sanepid stosował do nas nakazy. W zeszłym roku wprowadziliśmy do budżetu środki, Rada Miejska przyjęła to zadanie do realizacji – mówił podczas zorganizowanej 8 marca br. konferencji prasowej Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. – Ta inwestycja trochę nam się przedłużyła, gdyż musieliśmy przerobić dokumentację związaną z wentylacją. Na szczęście wszystko zostało wykonano profesjonalnie. W chwili obecnej wysokie standardy spełniają: kuchnia, pomieszczenia piwniczne, magazynowe, ale również świetlica i stołówka, które wyremontowano przy okazji prac nad modernizacją kuchni. Spora część szkoły została unowocześniona za kwotę 1,5 miliona złotych – mówił prezydent.

2016.03.08. Głogów, SP7 remont, kuchniaPodczas realizacji projektu nie obyło się bez trudności. – Po rozpoczęciu remontu napotkaliśmy trudności, takie jak nierówne ściany budynku czy kwestia wentylacji. Wentylacja wstępnie była zaprojektowana na łączniku, jednak okazało się, że jego wytrzymałość jest za niska. Znajduje się więc ona finalnie w innym miejscu – mówił Zastępca Prezydenta Piotr Poznański.

Myślę, że najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że dzieci będą jadły bardzo zdrowo – dodaje Zastępca Prezydenta Głogowa Bożena Kowalczykowska.

Dyrektor SP 7 Marek Cymbaluk jest bardzo zadowolony z efektu przeprowadzonych prac. – Warto było czekać na te efekty tyle lat. Dziękujemy przede wszystkim w imieniu dzieci, które bardzo chętnie przychodzą na obiady. Już około 300 obiadów wydaliśmy w ciągu pierwszego tygodnia. Kuchnia robi wrażenie. Nawet dostawcy, którzy do nas przyjeżdżają, twierdzą, że nie widzieli jeszcze takiej kuchni – mówił Marek Cymbaluk, dyrektor głogowskiej SP 7.

2016.03.08. Głogów, SP7 remont, kuchniaPrezydent Głogowa przy okazji spotkania z mediami przekazał podziękowania kucharkom z SP 7. – Panie wykonały wiele dodatkowych prac wokół szkoły i w szkole, łącznie z malowaniem ścian za co bardzo dziękujemy – mówił R. Rokaszewicz.

Na modernizacji placówki mają skorzystać przede wszystkim uczniowie, którzy już od kilku dni spożywają posiłki nie tylko smaczne, ale i wyjątkowo zdrowe.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.