Firma Olan inwestuje w Głogowie

0
412
2016.03.07. LSSE i Olan Południe porozumienie

Firma Olan Południe inwestuje w Głogowie. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna 7 marca br. podpisała porozumienie z firmą Olan Południe w sprawie działki w podstrefie głogowskiej. Wkrótce powstanie Głogowski Park Przemysłowy, a co za tym idzie, nowe miejsca pracy.

Firma Olan Południe zainwestuje w Głogowie co najmniej 2,5 miliona złotych. Wybuduje tu wytwórnię emulsji asfaltowej. W dniu 7 marca br. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała z wymienioną firmą porozumienie, dotyczące zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w głogowskiej podstrefie LSSE.

Olan Południe jest producentem materiałów do budowy, remontów i utrzymania dróg. Inwestor z Małopolski na rynku działa od 2010 roku. Jest to Polska firma, posiadająca na terenie kraju rozwiniętą sieć dystrybucji i bazę profesjonalnych magazynów soli drogowej, a także zakłady produkcyjne i wytwórnie emulsji asfaltowych. Przedsiębiorstwo zamierza rozpocząć produkcję w Głogowie do końca bieżącego roku.

W uroczystościach związanych z przekazaniem zezwolenia brali udział: Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, Poseł Ewa Drozd, a także przedstawiciele firmy Olan z prezesem na czele oraz przedstawiciele LSSE.

Jesteśmy na etapie ogłoszenia przetargu na sprzedaż nieruchomości w strefie. Firma Olan Południe od wielu lat działa w branży drogowej. Współpracuje między innymi z KGHM Polska Miedź S.A. Nie jest to może potężna inwestycja, jednak każda inwestycja nas cieszy, gdyż łamie stereotypy wskazujące, że Głogów jest mało atrakcyjnym miejscem dla inwestorów – mówił podczas uroczystości Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Mamy wspólnie z polską firma i Gminą Miejską Głogów zawiązaną spółkę, która buduje halę pod wynajem dla małych i średnich firm. Rozpoczęto też procedurę rozszerzenia podstrefy w Głogowie o kolejne, nowe tereny. Projekt się rozwija i jestem przekonany, że w następnych miesiącach otrzymamy kolejne zezwolenia dla nowych firm, które pojawią się w podstrefie głogowskiej – mówił Rafał Jurkowlaniec, Prezes Zarządu LSSE S.A.

Głogowski Park Przemysłowy (GPP) jest wspólnym projektem LSSE, miasta Głogów i firmy NCC Spec Bau. Ma stanowić kompleksową ofertę dla firm, szukających miejsca do prowadzenia biznesu. Na 1,8-ha działce powstanie hala o powierzchni 2,5 tys. m2, która w przyszłości będzie rozbudowywana, w zależności od potrzeb inwestorów.

– Istnieje jeszcze kwestia poszerzenia podstrefy głogowskiej o kilkadziesiąt hektarów. Projekt ten jest w trakcie realizacji i na pewno zwiększy potencjał i ofertę inwestycyjną Głogowa – dodaje R. Rokaszewicz.

Jest to pierwsze w tym roku zezwolenie dla inwestora w Głogowie i efekt realizacji projektu „S3-Droga Wielkich Możliwości”, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.