Tenis ziemny: Dziewiąte z rzędu zwycięstwo Alana Hapke, podium Michała Nadały

0
669

Trwa fantastyczna seria Alana Hapke. Młody reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego wygrał dziewiąty z rzędu turniej, po raz kolejny udowadniając swoją świetną formę i ogromne umiejętności. Tym razem głogowianin okazał się najlepszy w zawodach Play me Cup by Prince w Poznaniu.

Wyniki osiągane w ostatnim czasie przez Alana Hapke mogą imponować. Podopieczny trenera Jarosława Blidy wygrywa turniej za turniejem, a w zwycięstwach nie przeszkadza mu nawet rywalizacja ze starszymi od siebie tenisistami. Tym razem reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego zdominował rywalizację w turnieju Play me Cup by Prince w Poznaniu, gdzie zajął dziewiąte z rzędu miejsce na najwyższym stopniu podium. Alan Hapke pracuje z trenerem Jarosławem Blidą już od pięciu lat, a wyniki są efektem ciężkiej pracy wykonywanej na treningach. Niedawno młody tenisista triumfował w turnieju Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu, a sukcesy odnotowywał też za naszą zachodnią granicą.

Kolejny udany start ma za sobą również inny zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego, Michał Nadała. Podopieczny trenera Andrzeja Kulhawika rywalizował w turnieju o Puchar Michała Przysiężnego w Lubinie i zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Głogowianin w świetnym stylu przeszedł przez fazę grupową, gdzie wygrał wszystkie cztery mecze. W półfinale stoczył zacięty pojedynek z późniejszym triumfatorem i prowadzącym w całym cyklu Filipem Kołodziejczakiem, reprezentantem gospodarzy.

Dla Michała Nadały był to drugi turniej halowy, który zakończył na podium. W Lubinie startowali też: Piotr Szczepanowski, Krzysztof Porębski, Hubert Wyrozumski oraz Filip Bezulski, jednak nie przebrnęli oni przez fazę grupową.

Przypominamy również, że głogowskie Towarzystwo Tenisowe organizuje VIII Otwarte Mistrzostwa Głogowa w Mini Tenisie. Impreza odbędzie się w niedzielę 13 marca i zostanie rozegrana w hali sportowej Technikum nr 6 przy ul. Folwarcznej, a także halach tenisowych przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.

Zawodnicy rywalizujący w kategoriach wiekowych do lat 6, 8 i 9 staną do rywalizacji w hali dawnej Szkoły Przyrodniczej (Technikum nr 6), natomiast kategoria zielona (do lat 10) stanie do walki w „Tenis Kul Club” przy ul. Piotra Skargi.

– kategoria niebieska (rocznik 2010-2011) godz. 9:15-12:00 do lat 6
– kategoria czerwona (rocznik 2008-2009) godz. 9:15-12:00 do lat 7-8 lat
– kategoria pomarańczowa (rocznik 2007) godz. 11:30-15:00 do lat 9
– kategoria zielona (rocznik 2006) godz. 14:15-19:00 do lat 10 ( Hale ,,Tenis Kul ” ul. Piotra Skargi  5 przy PWSZ) w tej kategorii wpisowe 60 zł.

Zgłoszenia należy przesyłać do czwartku 10 marca na adres e-mailowy: [email protected]. Dla najlepszych tenisistów przewidziano puchary.

/fot. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.