Młode zawodniczki rywalizowały w II Grand Prix Głogowa w Minisiatkówce

0
762
Boisko

Parkiet sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 był miejscem trzeciego turnieju II Grand Prix Głogowa w Minisiatkówce Dziewcząt. Łącznie w imprezie wystartowało dwadzieścia pięć zespołów – czternaście rywalizowało w grze dwuosobowej, sześć w trzyosobowej, a pięć walczyło o zwycięstwo w kategorii „czwórek”.

W trzecim turnieju II Grand Prix Głogowa w Minisiatkówce Dziewcząt wystartowały zarówno zespoły głogowskie, jak i przyjezdne. Nasze miasto reprezentowane było przez Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 7 oraz Piasta Głogów, który był gospodarzem zawodów. Ponadto do walki o zwycięstwo stanęły reprezentacje SP Orange Wilków, SP Jędrzychowice, Zahir Volley Wschowa czy UKS Promień Żary.

Dwie z trzech kategorii zakończyły się wygranymi drużyn z Głogowa. W rywalizacji „czwórek” pierwsze miejsce wywalczył zespół SP 3, który wyprzedził pierwszą drużynę MKS Piasta Głogów. Podium zamknął UKS Promień Żary, który zakończył imprezę na trzeciej pozycji. Głogowska drużyna triumfowała też w rywalizacji trzyosobowej, która została zdominowana przez siatkarki Piasta. Drużyna w składzie H. Darowska, J. Kuczkowiak, M. Nester i W. Michałowicz okazała się lepsza od dwóch reprezentacji UKS Promienia Żary.

Głogowianki gościnne okazały się jedynie w rywalizacji „dwójek”. Tam miejsce na najwyższym stopniu podium zajął zespół Zahir Volley Wschowa, natomiast MKS Piast Głogów był drugi. Głogowska drużyna wyprzedziła UKS Promień Żary, który zakończył trzeci turniej Grand Prix na trzeciej lokacie.

„Z turnieju na turniej rywalizacja na boiskach staje się niezwykle zacięta i ciekawa. To duża zasługa młodych zawodniczek, których poziom gry w minisiatkówkę wzrasta i czyni rywalizację bardzo atrakcyjną i przyjemną dla oka. Poziom gry młodych siatkarek ogromnie nas cieszy” – skomentowała trener Sylwia Szczeblewska.

Głogowskim drużynom gratulujemy dobrych wyników i miejsc na podium.

Wyniki trzeciego turnieju II Grand Prix Głogowa w Minisiatkówce Dziewcząt:

„Czwórki”
1. miejsce – SP 3 Głogów I
2. miejsce – MKS PIAST Głogów I (M. Dworzańska, W. Pyk, A. Nowak, W. Gomułka)
3. miejsce – UKS Promień Żary

„Trójki”
1. miejsce – MKS PIAST Głogów I (H. Darowska, J. Kuczkowiak, M. Nester, W. Michałowicz)
2. miejsce – UKS Promień Żary II
3. miejsce – UKS Promień Żary III

„Dwójki”
1. miejsce – Zahir Volley Wschowa
2. miejsce – MKS PIAST Głogów I (O. Witczak, S. Jodczyk, H. Biadała)
3. miejsce – UKS Promień Żary

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.