„Legnica przyjazna rodzinie” – coraz więcej partnerów

0
547

Od 2 marca ponownie powiększyło się grono partnerów w programie „Legnica przyjazna rodzinie”. Aktualnie są 32 firmy partnerskie.

W sali wspinaczkowej Parku Rozrywki Play City w Galerii Piastów prezydent Tadeusz Krzakowski podpisał porozumienia o przystąpieniu do programu z sześcioma nowymi podmiotami.

Popularność programu „Legnica przyjazna rodzinie”

Legnicki projekt wsparcia dla wielodzietnych rodzin, związany z ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny, staje się coraz bardziej popularny wśród mieszkańców naszego miasta. Każdego miesiąca do korzystania z miejskiego programu przystępuje ok. stu członków dużych rodzin. W ciągu niespełna dwóch lat obowiązywania krajowych zasad Karty, otrzymało je w Legnicy ponad 3,5 tys. osób. Od momentu wprowadzenia uchwałą Rady Miejskiej ulg i preferencji stosowanych tylko dla legniczan (maj 2015 r.) karty otrzymało aż 1.866 mieszkańców. W tej chwili korzystać z nich może już 735 wielodzietnych rodzin. To zainteresowanie ciągle rośnie.

Do grona jednostek i instytucji gminnych, które świadczą dla posiadaczy kart usługi na warunkach preferencyjnych, czyli z ulgami, dołączyły kolejne podmioty niepowiązane z samorządem. Łącznie jest ich już 32.

Nowi partnerzy 

W środę (2 marca) do programu przystąpili kolejni partnerzy:

  1. Przedszkole Niepubliczne „Chatka Skrzatka” (Legnica, ul. Mickiewicza 31/1) oferuje 20-procentową zniżkę za pobyt dziecka w placówce, a w przypadku dwojga dzieci uczęszczających do przedszkola – zniżkę po 25 proc. na każde.
  2. Park Rozrywki Play City i Kręgielnia (Legnica, Galeria Piastów, ul NMP 9) – 25 proc. zniżki dla dziecka.
  3. Kancelaria Radcy Prawnego Michał Zarębski (Legnica, ul. B. Bilsego 7/20) – 20 proc. zniżki na wszystkie usługi.
  4. Mydlarnia Legnicka – Aleksandra Kruszelnicka (Legnica, Galeria Piekary w pasażu Carrefour, ul. Paderewskiego 84) – oferuje 10 proc. zniżki na zakupy kosmetyków, świec Yankee Candle, ręczniki z haftem indywidualnym na zamówienie i pozostały nieprzeceniony asortyment mydlarni.
  5. Gabinet Weterynaryjny Sebastian Hudyka (Legnica, ul. Oś Kartuska 12/11) – 10-procentowa zniżka na usługi weterynaryjne.
  6. Piekarnia „Anna” s.c. Anna Kazik i wspólnicy (Legnica, ul. Drukarska 26) – 25 proc. zniżki na cały asortyment.

Wsparcie wielodzietnych rodzin

Bardzo szybko i skutecznie powiększamy rodzinę firm przyjaznych rodzinie. To piękne, że na nasz apel pojawiają się coraz nowi partnerzy, którzy dużym rodzinom oferują wysokie zniżki na bardzo wiele usług mających wpływ na poziom ich życia. Również dzięki temu Legnica staje się miastem coraz lepszym do życia – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski.

Jak zostać partnerem programu?

Na stronie Urzędu Miasta Legnica – www.legnica.eu (w zakładce Legnica przyjazna rodzinie) i w BIP dostępne są druki wniosków dla partnerów prywatnych i niepublicznych oraz wzór porozumienia, jakie mogą oni zawrzeć z prezydentem Legnicy. Dostępne są również informacje o zakresie i warunkach świadczonych przez partnerów usług.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.