Legnica: Dalsza przebudowa al. Piłsudskiego

0
390

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę kolejnego odcinka al. Piłsudskiego – od skrzyżowania z ul. Sudecką do ronda Niepodległości.

Zainteresowani przetargiem mogą składać oferty do 18 marca bieżącego roku.

Kolejne przebudowy al. Piłsudskiego

W ramach planowanych prac wymieniona będzie nawierzchnia obydwu jezdni na odcinku ponad 700 metrów. Ułożone zostaną także chodniki z kostki betonowej i asfaltowe ścieżki rowerowe. Wykonawca ma za zadanie przebudować również przystanek autobusowy przy ul. Mazowieckiej oraz zmodernizować kanalizację deszczową i sanitarną. Prace powinny zakończyć się do 30 września bieżącego roku.

Dotychczasowe prace

Wcześniej wyremontowano jezdnie o długości ok. półtora kilometra. Powstały nowe chodniki, przebudowano 5 zatok autobusowych w trwałej technologii betonowej. W ramach tych inwestycji została zmodernizowana kanalizacja deszczową oraz sanitarna. Zbudowano także kanały dla miejskiej sieci internetowej Legman. Wcześniej wyremontowany był wiadukt wraz z ul. Sudecką do Koskowickiej.

Cel – usprawnienie komunikacji

Prezydent Tadeusz Krzakowski podkreśla, że przebudowa al. Piłsudskiego jest zaplanowana jako logiczna konsekwencja unowocześnienia całej arterii komunikacyjnej, łączącej centrum miasta z największymi osiedlami mieszkaniowymi, usprawniającej również dojazd do szpitala.

W ramach tej koncepcji w poprzednich latach przebudowana została ul. Libana wraz placem Wilsona, Wrocławska, II Armii Wojska Polskiego ze skrzyżowaniem z Moniuszki, al. Piłsudskiego i Rzeczypospolitej, ul. Witelona i Skarbka. W minionym roku przebudowano rondo Niepodległości wraz z częścią ul. Sikorskiego do Iwaszkiewicza, gdzie powstało rondo turbinowe.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.