Konkurs na trenera osiedlowego w Głogowie

0
715
4.03.2016 r. Głogów, konkurs na trenera osiedlowego

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz ogłosił konkurs na trenera osiedlowego. Trener ma prowadzić zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci z terenu Głogowa. Ma to być projekt testowy, a od zainteresowania zajęciami uzależnione będą podobne projekty w przyszłych latach. Zajęcia dla dzieci będą bezpłatne.

Prezydent miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz ogłosił konkurs na stanowisko trenera osiedlowego. Zadaniem trenera będzie prowadzenie zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym dla dzieci z terenu Głogowa. Na projekt pod nazwą „Trener osiedlowy – darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z miasta Głogowa” przeznaczono środki wysokości 200 tysięcy złotych.

Chcemy zorganizować i zapewnić merytoryczną opiekę dzieciom i młodzieży, korzystającym w wolnych chwilach z przyszkolnych obiektów sportowych. Chcemy, by zajęcia odbywały się po 3 razy w tygodniu na każdym z obiektów, w tych samych dniach i o tych samych porach. Zamysł jest także taki, by 3 razy do roku pokazać efekt tej pracy z trenerem poprzez organizowanie ogólnomiejckich imprez sportowo-integracyjnych. Miałaby się odbywać jedna impreza w cyklu – mówił Prezydent Rafael Rokaszewicz.

Wnioskodawcą zajęć jest p. Kazimierz Borecki. Na zajęcia z trenerem osiedlowym wytypowano 8 obiektów sportowych: przy Szkołach Podstawowych nr 2, 3, 7, 10, 12 i 13 oraz przy Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 5. Trener działa już przy Szkole Podstawowej nr 14 i jej obiektach Orlik 2012. – Będzie to rok testowy. Chcemy sprawdzić, czy ten pomysł jest dobry i czy będzie zainteresowanie tymi zajęciami wśród dzieci i młodzieży – dodaje prezydent.

Zajęcia sportowe realizowane będą w trzech cyklach, od 1 kwietnia do 30 listopada. Pierwszy cykl będzie trwał od kwietnia do czerwca, drugi od lipca do sierpnia, a trzeci od września do listopada. W I i III cyklu zajęcia będą się odbywać od poniedziałki do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00, a w II cyklu w tych samych dniach w godzinach od 10.00 do 12.00.

W ramach projektu przewidziano środki na: wynagrodzenie trenerów; zakup sprzętu do zajęć (piłki do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i ręcznej, bule, babington, unihokej, kamizelki odblaskowe dla dzieci); zakup odzieży sportowej dla trenerów; organizację imprez ogólnomiejskich; promocję projektu i koszty administracyjne.

Osoby zainteresowane konkursem mogą składać oferty wraz z niezbędnymi dokumentami w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych – Dziale Kultury i Sportu, w pokoju 303, w Urzędzie Miejskim w Głogowie, przy ul. Rynek 10. termin składania ofert upływa w dniu 21 marca br. o godz. 15.00. Informacje znajdują się na stronie internetowej Ratusza: www.glogow.pl w zakładce „Organizacje pozarządowe”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.