Iluminacja głogowskiej hali sportowej

0
553
2.03.2016 r. Głogów, pierwsza iluminacja hali sportowej

W dniu wczorajszym mieszkańcy Głogowa mieli okazję po raz pierwszy podziwiać świetlną iluminację na budynku hali sportowej. Elewacja obiektu została poddana modernizacji i ma za pomocą efektów świetlnych informować głogowian o odbywających się wydarzeniach. Prezydent Głogowa i prezes Chrobrego Głogów opowiedzieli o szczegółach modernizacji.

Wczoraj o godzinie 19.00 przed głównym wejściem do hali sportowej mieszkańcy Głogowa mieli okazję po raz pierwszy podziwiać świetlną iluminację, zdobiącą elewację budynku hali. Iluminacja jest częścią projektu modernizacji hali, która obejmowała elewację zewnętrzną. Na prezentacji obecni byli Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz prezes Chrobrego Głogów S.A., Emilia Szajowska.

2.03.2016 r. Głogów, pierwsza iluminacja hali sportowejZaprosiliśmy państwa, by pokazać efekt remontu hali widowiskowo-sportowej. Remont ten polegał między innymi na izolacji tarasów i ścian. Od wielu lat borykaliśmy się z problemem wody zalewającej pomieszczenia wewnątrz hali. Płytki, które wcześniej były na elewacji nie sprawdziły się, z związku z czym należało przeprowadzić remont. Podczas prac związanych z modernizacją zastosowaliśmy ażurowe płyty metalowe. Podczas prac nad projektem zrodził się pomysł, by część przednią budynku wyposażyć w iluminację. Wokół hali natomiast zastosowaliśmy punkty świetlne, które dodatkowo podkreślają charakter obiektu – mówił podczas wieczornej prezentacji prezydent Rafael Rokaszewicz.

Projektantem modernizacji głogowskiej hali widowiskowo-sportowej była firma MAROKS z Serbów. Generalnym wykonawcą była natomiast firma Przedsiębiorstwo Usług i Robót Budowlanych BUDREM Sp. z o.o., podwykonawcą była firma działająca w branży oświetleniowej LOTRONIC Light System Sp. z o.o. z Katowic.

2.03.2016 r. Głogów, pierwsza iluminacja hali sportowejNa elewację wykorzystaliśmy aż 686 perforowanych paneli aluminiowych, pod którymi znajdują się kable i taśmy LED. Zastosowaliśmy 3100 metrów kabli. Taśm ledowych, obecnych w przedniej części elewacji obiektu jest 187. Za pomocą oświetlenia stworzyliśmy około 30 scen. Będą one przedstawiały różne wydarzenia, tak aby głogowianie w czytelny sposób byli informowani o tym, co aktualnie się dzieje na hali sportowej. Na elewacji będą się przykładowo wyświetlały kolory Chrobrego, czyli pomarańczowe i czarne, będzie się wyświetlał napis „Chrobry Głogów”, a w dniach świąt narodowych elewacja przybierze kolory biało-czerwone – mówiła prezes Chrobrego Głogów, Emilia Szajowska. – Myślę, że obiekt stał się bardziej nowoczesny i swym wyglądem przyciągnie mieszkańców miasta. Zastosowane oświetlenie jest oszczędne, więc koszty nie będą zbyt wielkie. Koszt całej inwestycji to ok. 1 370 000 zł brutto. Cena zawiera projekt, zagospodarowanie terenu wokół, modernizacją lamp, oświetleniem zewnętrznym, wewnętrznym, bocznym, lukarn – dodaje prezes.

Mieszkańcy Głogowa przyszli podziwiać pierwszą projekcję iluminacji. Sterowanie oświetleniem odbywa się poprzez aplikację komputerową.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.