Cuprum Polkowice: Po porażce z liderem czas na wyjazd do Pyskowic

0
506

Do końca sezonu zasadniczego pierwszoligowych rozgrywek w futsalu pozostało jeszcze tylko sześć kolejek. Już w najbliższą niedzielę zawodnicy Cuprum Polkowice pojadą do Pyskowic, gdzie o punkty powalczą z tamtejszym Remedium Hybryd, aktualnie trzecią od końca drużyną rozgrywek.

Ostatni ligowy mecz futsaliści Cuprum Polkowice rozegrali 21 lutego na własnym parkiecie. Rywal był niezwykle wymagający, bo na Dolny Śląsk przyjechał lider rozgrywek, MKF Solne Miasto Wieliczka. Różnica klas była widoczna na boisku, a rywale z łatwością zgarnęli komplet punktów, zwyciężając aż 6:1. Polkowiczanie fatalnie weszli w to spotkanie i już po sześciu minutach przegrywali 0:2. Taki początek zdecydowanie ułatwił zadanie zespołowi z Wieliczki, który dołożył jeszcze cztery trafienia i zgarnął komplet punktów.

„Bardzo źle weszliśmy w ten mecz. Posiadając piłkę zamiast atakować, cofnęliśmy się pod własną bramkę i straciliśmy od razu gola. To nam trochę podcięło skrzydła. Trudno się tłumaczyć po takim meczu, ale jak się dostaje trzy, cztery bramki to jest ciężko to odrobić, a przeciwnik był bardzo wymagający. Myślę, że mimo wszystko można z tego meczu wszystkiego wyciągnąć jakieś pozytywy. W drugiej połowie mieliśmy kilka sytuacji, po których mogliśmy zdobyć kilka bramek i doprowadzić do remisu. Ten pojedynek pokazał, że jeszcze przed nami daleka droga” – powiedział trener Stanisław Kwiatkowski.

Okazja do poprawienia nastrojów będzie już w najbliższą niedzielę. Zawodnicy Cuprum zagrają na wyjeździe z Remedium Hybryd Pyskowice. Rywal zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w dwunastozespołowej stawce, jednak posiada sporą przewagę nad dwójką zamykającą tabelę. W szesnastu dotychczasowych meczach gracze z Pyskowic wywalczyli 15 punktów i tracą do polkowiczan siedem oczek.

Pierwsze bezpośrednie spotkanie Cuprum Polkowice z Remedium Hybryd Pyskowice rozegrano 25 października ubiegłego roku. Na polkowickim parkiecie lepsi byli gospodarze, którzy pewnie zwyciężyli 7:3. W delegacjach zespół z Polkowic tak dobrze sobie jednak nie radzi. Do tej pory futsaliści Cuprum wygrali zaledwie jedno wyjazdowe spotkanie, a zdecydowanie większa część punktowego dorobku została zbudowana w meczach przed własną publicznością.

Po szesnastu kolejkach pierwszej ligi grupy południowej, liderem rozgrywek jest MKF Solne Miasto Wieliczka. Zespół ten ma taki sam dorobek punktowy, co Heiro Rzeszów i cztery punkty przewagi nad zamykającym podium Berland OSiR Komprachcice. Polkowiczanie tracą aktualnie do pierwszej trójki dziewięć punktów. Kolejny mecz przed własną publicznością futsaliści Cuprum rozegrają w weekend 12-13 marca przeciwko ETA Dąbrowa Górnicza.

/fot. Cuprum Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.