Sobota i niedziela z SPS Chrobrym Głogów

0
471

Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle interesująco dla wszystkich fanów siatkówki w naszym mieście. W sobotę i niedzielę zawodnicy SPS Chrobrego Głogów wyjdą na parkiet Szkoły Podstawowej nr 12, gdzie rozegrają dwa pierwsze mecze o utrzymanie w gronie drugoligowców. Rywalem pomarańczowo-czarnych będzie Volley Gubin.

Siatkarze SPS Chrobrego Głogów zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2015/2016 na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, co sprawiło, że muszą martwić się o utrzymanie miejsca w drugoligowej stawce. Podopieczni Dominika Walencieja i Artura Pawlusia już w najbliższy weekend rozegrają dwa bardzo ważne spotkania. Głogowianie wyjdą na parkiet SP 12, gdzie stoczą bój z dziesiątą drużyną rozgrywek, Volley Gubin.

Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze spotkania rozegrane zostaną w Głogowie, co powinno być ułatwieniem dla pomarańczowo-czarnych. W przypadku wygranych w obu meczach, SPS Chrobry Głogów będzie miał spory komfort psychiczny przed wyjazdem do Gubina. Najbliższy rywal naszej drużyny zakończył rundę zasadniczą z dorobkiem zaledwie jednego punktu, wygrywając zaledwie osiem setów we wszystkich osiemnastu spotkaniach.

Głogowianie grali w Gubinie na inaugurację sezonu. Początkowo rywalem drużyny z naszego miasta miał być GTPS Gorzów Wielkopolski, jednak ekipa ta wycofała się z rozgrywek. Spotkanie pomiędzy Volley a SPS Chrobrym zakończyło się zwycięstwem gości 3:1. Jeszcze lepiej głogowski team poradził sobie na własnym parkiecie. Gubinianie odwiedzili nasze miasto na początku grudnia ubiegłego roku i nie ugrali ani jednego seta, wracając do domu z wynikiem 0:3.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej ekipa prowadzona przez Dominika Walencieja oraz Artura Pawlusia grała w stolicy Dolnego Śląska. Głogowianie zagrali we Wrocławiu bardzo ambitnie, bo mimo porażki w dwóch pierwszych setach, zdołali doprowadzić do wyrównania. O losach pojedynku rozstrzygnął więc tie-break, a w nim lepsi byli zawodnicy miejscowej Gwardii. Wrocławianie zakończyli ostatecznie tę część rozgrywek na 7. miejscu, zaś głogowianom pozostała walka o uratowanie miejsca w gronie drugoligowców.

Poprzedni sezon na drugoligowych parkietach SPS Chrobry Głogów zakończył zajmując 7. lokatę. Głogowianie pokonali w ostatnim meczu ekipę Siatkarza Oleśnica rezultatem 3:1. Pomarańczowo-czarni obronili tym samym miejsce w ligowej stawce i taki sam będzie najbliższy cel zespołu.

Pierwszy mecz pomiędzy SPS Chrobrym Głogów a Volley Gubin zaplanowano na sobotę 5 marca. Drugi pojedynek odbędzie się dzień później, natomiast na wyjeździe pomarańczowo-czarni zagrają 12 marca. Głogowskim siatkarzom życzymy powodzenia w walce o utrzymanie, a wszystkich kibiców zapraszamy do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12.

/fot. SPS Chrobry Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.