„Muzyczna bombonierka” czyli koncert Basi Stępniak-Wilk

0
446

Gościem koncertu Witelon Music Night, który odbędzie się 8 marca bieżącego roku w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 19 będzie Basia Stępniak-Wilk. Koncert odbędzie się pod hasłem „Muzyczna bombonierka”.

„Muzyczna bombonierka” to koncert Basi Stępniak-Wilk, autorki i wykonawczyni między innymi takich przebojów jak „Bombonierka” (duet z Grzegorzem Turnauem), czy „Słodka chwila zmian” – piosenek, które gościły na najwyższych listach przebojów radiowej Trójki i listach wielu innych rozgłośni – polskich i polonijnych.

Dorobek artystyczny Basi Stępniak-Wilk

Jak na bombonierkę przystało – mieszczą się w bombonierkowej muzycznej szkatułce różne smaki i barwy, a że artystka ma w swoim dorobku m. in. cztery autorskie płyty  – „Przywidzenia”, Studio 2002, 2012r., „O obrotach”, Prószyński i S-ka 1998r., „Słodka chwila zmian”, Studio 2002, 2005r. oraz „Obce kraje”, Studio 2002, 2007r.

Jej piosenki pojawiły się też na wielu płytach tzw. składankowych – m. in. „Cytryna” Pomaton EMI 1997, „Kraina Łagodności” Pomaton EMI 1998, „Trwaj chwilo niebieska – pastorałki” Studio 2002, 2002 r., „Gitarą i Piórem, cz. 3.”, Polskie Radio – 2006 r., „Przeboje Lata z Radiem” Polskie Radio 2007 r. i wiele innych.

Basia Stępniak-Wilk nieustająco współpracuje ze znakomitymi kompozytorami (A. Zarycki, A. Brzeziński), jej repertuar jest bogaty i niezwykle kolorowy.

Wielokrotnie doceniana

Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Na imponującej liście nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom jest m. in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie.

Basia została wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa w dziedzinie „sztuka estradowa”, otrzymała także – za całokształt swoich scenicznych dokonań – prestiżową Nagrodę Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego.

Pierwsze szlify zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot (1995), z którym do dziś jest związana – zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru.

Stępniak-Wilk jest również kompozytorką i artystką kabaretową. Basia pochodzi z Lublina, jednak zamieszkała na stałe w Krakowie.

„Muzyczna bombonierka” w Legnicy

Spotkanie z Basią Stępniak-Wilk i jej twórczością to szansa na uśmiech i odpoczynek, a przy tym obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie. Znakomici muzycy – instrumentaliści towarzyszący artystce, nietuzinkowe instrumentarium i fantastyczne aranżacje, to dodatkowy walor tego recitalu.

Koncert Basi odbędzie się 8 marca b.r w Domu Studenta PWSZ w Legnicy (ul. A. Mickiewicza 10). Start – g. 19. Wstęp jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.