Piłka ręczna: Jarosław Cieślikowski kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski

0
574

Dyrektor sportowy SPR Chrobrego Głogów, Jarosław Cieślikowski bierze udział w konkursie na nowego szkoleniowca reprezentacji Polski w piłce ręcznej. O posadę ubiega się łącznie dwunastu trenerów. Cieślikowski był już kandydatem na to stanowisko przed trzema laty, trafiając wówczas do ostatniego etapu konkursu.

Przez ostatnie lata selekcjonerem biało-czerwonych był Michael Biegler. To właśnie on został wybrany na stanowisko kosztem Jarosława Cieślikowskiego. Niemiecki trener prowadził reprezentację Polski do 28 stycznia 2016 roku. Powodem rezygnacji był słaby wynik w Mistrzostwach Europy, które odbyły się na polskich parkietach. Polacy zajęli w turnieju 7. miejsce, doznając wcześniej bolesnej porażki z Chorwacją.

„Jest to pewna kontynuacja mojej drogi życiowej i zasad, którymi się kieruje. Teraz po słabym występie w Mistrzostwach Europy postanowiłem, że związek musi mieć jakiś wybór, a nie tylko jednego czy dwóch trenerów bardziej doświadczonych oprócz młodych, byłych reprezentantów Polski” – powiedział kandydat na szkoleniowca kadry.

Jarosław Cieślikowski pełni obecnie funkcję dyrektora sportowego SPR Chrobrego Głogów. Wcześniej był trenerem głogowskiego klubu, zdobywając z nim srebrny medal Mistrzostw Polski w 2005 roku. Ponadto pracował ze szczypiornistami Warszawianki Warszawa, z którą zdobył wicemistrzostwo oraz krajowy puchar, AZS-em AWF Biała Podlaska, Śląskiem Wrocław czy KPR Legionowo. 52-letni trener przez trzy lata prowadził również reprezentacje Polski U-20. Z biało-czerwonymi wystąpił w Mistrzostwach Europy w Turcji, gdzie zajął 12. miejsce.

Poza Cieślikowskim chęć objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski zgłosili: Przemysław Dąbrowski, Tałant Dujszebajew, Dragan Djukić, Roman Kamiński, Krzysztof Kisiel, Rafał Kuptel, Marcin Lijewski, Aleksander Malinowski, Marek Motyczyński, Piotr Przybecki i Damian Wleklak.

„Zapewniam, że nasza decyzja będzie poprzedzona wnikliwą analizą merytoryczną. Naszym celem jest wybór takiego trenera, który zrealizuje najważniejsze w tej chwili dla nas wszystkich zadania, doprowadzi drużynę do awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro oraz mistrzostwa świata w 2017 roku we Francji” – powiedział w jednej z rozmów prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

Z grona dwunastu kandydatur, cztery z nich zostały wyeliminowane już w pierwszym etapie. Komisja nie zdradza jednak nazwisk trenerów, którzy stracili szansę na pracę z reprezentacją Polski. – „Spośród dwunastu kandydatów ośmiu spełnia kryteria konkursowe od strony formalnej” – poinformował Zygfryd Kuchta. Do kolejnej fazy przejdzie dwóch trenerów. Nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji poznamy 27 lutego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.