Talent Patrycji został nagrodzony

0
619

Patrycja Kamola to jedyna w Polsce reprezentantka wyższej uczelni muzycznej, nagrodzona Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Patrycja Kamola z Legnicy została laureatką Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe. Jest jedyną w Polsce laureatką tego stypendium reprezentującą wyższą uczelnię muzyczną.
Patrycja ukończyła legnicką Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie klarnetu. Jest także absolwentką Studium Wokalnego „Syjud” we Wrocławiu (klasa śpiewu). Obecnie studiuje na trzecim roku wokalistyki jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pomimo młodego wieku, dziewczyna ma już poważny dorobek artystyczny i koncertowy.

Wielokrotnie nagradzana

Zdolna legniczanka jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali wokalnych. Patrycja ma już na swoim koncie Grand Prix i statuetkę Złotego Pegaza na Festiwalu Piosenki „Złoty Pegaz”. Została wyróżniona m. in.: na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym „Faworyci Lata”, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat, Przeglądzie Piosenki Literackiej „Papali”, czy Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Rozśpiewane nutki.
Patrycja Kamola brała udział w sesji nagraniowej płyty „Oblicza jazzu”, „Młodzi Artyści Śpiewają” oraz płyty zawierającej polskie kolędy i pastorałki „Wesołych Świąt”. Oprócz tego Kamola uczestniczyła w licznych projektach muzycznych w kraju i za granicą. Patrycja jest wokalistką i instrumentalistką. Jak sama przyznaje – urodziła się, by śpiewać.

Kolejny sukces

Tak mówi Patrycja Kamola o swoim sukcesie – Przyznanie stypendium jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Dotychczas brałam udział w sesjach nagraniowych trzech płyt, a już niebawem wydana będzie moja autorska płyta „Czekając na miłość”, która jest równocześnie podsumowaniem dotychczasowego dorobku muzycznego i mojej działalności artystycznej.

Utalentowana artystka z Legnicy preferuje jazz i bluesa. Od trzech lat z autorskimi projektami muzycznymi występuje na scenie. Jest powszechnie lubiana i rozpoznawalna. Jej projekt „Blues Vocal Night”, do udziału w którym zaprosiła pięciokrotnego zdobywcę tytułu najlepszego gitarzysty bluesowego Jacka J.J. Jagusia, w opinii wielu wydawnictw muzycznych zyskał miano „Koncertu 2015 roku”.

– Obecnie przygotowuję się do udziału w międzynarodowych festiwalach jazzowych, nie zapominając jednak o moich wiernych fanach. Czekają mnie występy w wielu polskich klubach z niespodzianką muzyczną w postaci wspólnych koncertów z artystą z jazzowej ekstraklasy – dodaje Patrycja Kamola.

Najbliższe koncerty Patrycji z zespołem „Patrycja Kamola Projekt” odbędą się już w marcu! 12.03.2016 o g. 18.00 Kamola wystąpi w CK Szprotawa, a 18.03.2016 o g. 18 będzie można posłuchać jej w CK Muza w Lubinie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.