Rewitalizacja Parku Słowiańskiego w Głogowie

0
593
18.02.2016 r. Park Słowiański Głogów

18.02.2016 r. Konferencja prasowa Rewitalizacja Parku Słowiańskiego, R. Rokaszewicz, P. PoznańskiGłogowski Park Słowiański już wkrótce zyska nowe oblicze. Podczas konferencji prasowej Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz zastępca Piotr Poznański opowiadali o planach rewitalizacji. Zmiany są obiecujące. Park ma się stać przede wszystkim miejscem atrakcyjnym dla dzieci.

Park Słowiański w Głogowie zostanie poddany rewitalizacji. O szczegółach projektu opowiedzieli Prezydent Rafael Rokaszewicz oraz jego zastępca Piotr Poznański, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w dniu wczorajszym o godzinie 12.00 na terenie parku.

Posiadamy już dokumentację projektową dotyczącą rewitalizacji Parku Słowiańskiego. W tej chwili oczekujemy na pozwolenie na budowę, ale już dziś możemy się z Państwem podzielić kilkoma informacjami na temat wyglądu parku – mówił na konferencji Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. – Sam projekt zakłada wykonanie ścieżek, nowej infrastruktury oświetleniowej, czyli lamp, małej architektury, ławek, koszy na śmieci. Przewidujemy też remont Pomnika Koalicji Antyhitlerowskiej oraz małej fontanny od strony Alei Wolności. Jednym z ważniejszych i moim zdaniem najatrakcyjniejszym punktem tego parku będzie nowy plac zabaw stylizowany na gród średniowieczny – mówił Prezydent.

Projekt placu zabaw Parku SłowiańskiegoPodczas spotkania zaprezentowano projekt rzeczonego placu zabaw. – Plac będzie na pewno dużą atrakcją. Mamy nadzieję, że ten ciekawy element parku będzie ściągał tu dzieci z terenu całego miasta – powiedział R. Rokaszewicz.

Duża fontanna znajdująca się w parku wyremontowana będzie w późniejszym czasie. – Temat dużej fontanny jest przedmiotem innego opracowania, zupełnie innej dokumentacji i innego pozwolenia. Jest to zupełnie odmienny zakres zadania. Póki co mówimy o planowanej rewitalizacji parku, z wyłączeniem dużej fontanny. W tym roku przystąpimy do części prac. Zajmiemy się przede wszystkim pomnikiem. Z przyczyn formalnych nie zdążymy do 1 kwietnia, ale na pewno jeszcze w tym roku pomnik zostanie wyremontowany. Ma on odzyskać swój blask. Oprócz elewacji, wymienimy całe schody, które nie będą już pokryte płytkami jak w chwili obecnej. Zastąpi je materiał szlachetny w postaci granitu. Nową jakość prezentować też będą ścieżki parkowe. Żużel zastąpi naturalny gruz, pochodzący z materiałów szlachetnych. W tym roku na rewitalizację parku mamy przeznaczone około 900 tysięcy złotych. Zależy nam, by oprócz pomnika wykonać najważniejsze prace – dodał Prezydent.

W budżecie mamy 900 tysięcy złotych. Po latach dyskusji temat Parku Słowiańskiego przystępujemy do działania. Całe przedsięwzięcie będzie trwać kilka lat. Dziś jeszcze nie podamy szczegółów, ale gdy będziemy znać plany, informacja zostanie przygotowana. W tym roku chcemy zbudować plac zabaw, wyremontować pomnik, a z pozostałych środków odnowić ciągi pieszo-jezdne. Na razie nie będziemy odnawiać ścieżek przy dużej fontannie. To zadanie zostanie wykonane wówczas, gdy remontowana będzie ta fontanna. Jej budową zaczniemy być może już w roku 2017. Przedsięwzięcie jest duże, ciekawe i na pewno ożywi tę część Głogowa – mówił podczas konferencji zastępca prezydenta Piotr Poznański.

Nowy park ma służyć wszystkim mieszkańcom Głogowa i zachęcać ich do spędzania na jego terenie czasu wolnego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.