GKJ z medalami Mistrzostw Polski w ju-jitsu!

0
616

Czterech reprezentantów Głogowskiego Klubu Judo wystartowało w Mistrzostwach Polski w ju-jitsu, które 13 lutego odbyły się w Mysłowicach. Głogowianie wrócili z imprezy z trzema medalami. Na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Siodłak, który okazał się najlepszy w swojej kategorii wagowej i wygrywając wszystkie walki przed czasem, sięgnął po krążek z najcenniejszego kruszcu.

W krajowych mistrzostwach wystartowało czterech zawodników Głogowskiego Klubu Judo. Z najlepszej strony pokazał się Jakub Siodłak, który startował w kategorii wagowej powyżej 66 kg. Podopieczny Łukasza Koguta zwyciężył wszystkie cztery walki przed czasem i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Najdłuższy pojedynek z udziałem fightera GKJ trwał zaledwie minutę, a zawodnik pokonał w nim aktualnego reprezentanta Polski.

Medal w Mysłowicach wywalczyła też Kamila Włodarczak, która rywalizowała w kategorii do 49 kg. Zawodniczka prowadzona przez trenera Koguta zwyciężyła w dwóch pierwszych walkach, jednak poległa w starciu decydującym o awansie do finału. Sukcesem judoczki zakończyła się jednak ostatnia konfrontacja, co zapewniło jej brązowy medal.

W Mistrzostwach Polski rywalizowało również dwóch zawodników trenowanych przez Adama Jurasa. Bardzo dobry start w imprezie zanotował Kamil Siodłak, który walczył w kategorii powyżej 95 kg i opuścił Mysłowice ze srebrnym krążkiem. – „Kamil to duży chłopak. Młody i perspektywiczny. Teraz mając 15 lat zdobywa już takie laury walcząc z zawodnikami od siebie starszymi” – skomentował opiekun zawodnika. Dziewiąte miejsce w zawodach zajął natomiast Sebastian Szustakowski, który w Mysłowicach zwyciężył jeden pojedynek. Trenerzy są przekonani, że młodego judokę stać na jeszcze lepsze wyniki i w kolejnych zawodach może powalczyć o miejsce na podium. – „Był to pierwszy start w zawodach ju-jitsu i nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze, co świadczy o mocnym przygotowaniu. Dużo pomógł nam czas ferii podczas którego mocno przepracowaliśmy obóz sportowy, skupiając się na tych mistrzostwach” – podsumował trener Łukasz Kogut.

– „Bardzo cieszy postawa naszych zawodników, ich podejście do treningu i zawodów. Są to pierwsze medale Mistrzostw Polski dla naszego klubu po przerwie na arenach sportowych, ale na pewno nie ostatnie. Przed nami cały rok startów i na pewno to niejedyne medale na imprezach najwyższej rangi w Polsce. Pozostaje życzyć powodzenia naszym sportowcom i braku kontuzji” – dodał na zakończenie.

Zawodnikom i trenerom Głogowskiego Klubu Judo gratulujemy medali Mistrzostw Polski i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach z ich udziałem!

/fot. Głogowski Klub Judo/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.