„DŁUG I ŁYKend” w Głogowie dopiero w październiku

0
754
2016-02-16 spektakl Dług i łykend MOK plakat

Już w najbliższy piątek, 19. lutego, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie miał się odbyć komediowy spektakl ze znanymi aktorami w roli głównej. Jednak, jak informują organizatorzy, sztukę pt. „DŁUG I ŁYKend” będzie można obejrzeć, ale w innym terminie.

Na początek zbliżającego się weekendu w Głogowie zaplanowany był kolejny interesujący spektakl. Klasyczna, zabawna komedia o dwóch parach, które – jak to nierzadko wśród par bywa – kochają się i nienawidzą jednocześnie. W rolę głównych bohaterów wcielili się znani polscy aktorzy, jednak głogowska publiczność nie zobaczy ich w najbliższy piątek, 19. lutego.

Spektakl pt. „DŁUG I ŁYKend” na szczęście nie został odwołany, a jedynie przełożony na inny termin. Perypetie dwóch par na wspólnym wyjeździe obejrzeć będzie można w październiku bieżącego roku.

„DŁUG I ŁYKend” to dobrze napisana komedia pełna zaskakujących zwrotów akcji. Czwórka bohaterów  spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci
ich życie do góry nogami. Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? W mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli nie zabraknie dzikiego szaleństwa, ale i hipokryzji. Wyjdą na jaw prawdziwe namiętności i pragnienia bohaterów, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość, czyli wielkie uczucia podane z ogromnym poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? I wreszcie jak skończy się ta historia? Tego głogowska publiczność będzie mogła dowiedzieć się w październiku.

Ciekawa fabuła spektaklu byłaby jednak niczym, bez dobrej obsady aktorskiej. W rolę głównych bohaterów wcielają się bowiem znane polskim widzom postaci: aktorka filmowa i teatralna, znana z takich seriali, jak: „Na wspólnej”, „Hela w opałach” czy „Magda M” – Katarzyna Walter; Maja Berełkowska znana m.in. z „Klanu” i „Dekalogu VII” Kieślowskiego; odtwórca roli Ryszarda Lubicza w „Klanie” Piotr Cyrwus oraz grający m.in. w „Pannie z mokrą głową” czy „Czasie honoru” Piotr Dąbrowski. Warto dodać, że sztuka otrzymała grant od Canada Council for the Arts.

„DŁUG I ŁYKend”

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Scenografia: Duśka Wacławik

Kostiumy: Katarzyna Dabrat-Szymańska

Obsada:
Katarzyna Walter,
Maja Barełkowska,
Piotr Cyrwus,
Piotr Dąbrowski.

Na sztukę pt. „DŁUG I ŁYKend” Białostockiego Teatru Komedialnia, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza w październiku 2016 roku.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.