Trudna przeprawa futsalistów Cuprum Polkowice. Sobota w Chorzowie

0
876

W Chorzowie zagrają w najbliższy weekend pierwszoligowi futsaliści Cuprum Polkowice, którzy powalczą o punkty na parkiecie tamtejszego Marexu. Zadanie nie będzie łatwe, bo rywale są aktualnymi wiceliderami tabeli, a ostatniej porażki doznali pod koniec listopada. Polkowiczanie w delegacjach wygrali do tej pory zaledwie jedno spotkanie.

Po czternastu kolejkach zawodnicy Cuprum Polkowice zajmują 7. miejsce w tabeli południowej grupy pierwszej ligi. Dolnośląska drużyna zgromadziła na swoim koncie 21 punktów. Zdecydowana większość z nich wywalczona została jednak na własnym parkiecie. Na obcych boiskach polkowiczanie odnieśli tylko jedno zwycięstwo, pokonując w styczniu Orła Futsal Jelcz-Laskowice 2:1.

Najbliższym rywalem podopiecznych Roberta Białego i Stanisława Kwiatkowskiego będzie wicelider tabeli, Marex Chorzów. Obie drużyny spotkały się 10 października na parkiecie w Polkowicach. Wówczas lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 4:1. W sobotę zadanie będzie znacznie trudniejsze. Chorzowianie kontynuują dobrą serię meczów bez porażki, natomiast Cuprum Polkowice przegrał pięć z sześciu wyjazdowych starć.

W miniony weekend futsaliści z Polkowic rywalizowali na parkiecie w dalekim Lublinie. Mecz z sąsiadem z tabeli, AZS-em UMCS Lublin, zakończył się porażką 1:2. Strzelanie rozpoczęli zawodnicy Cuprum, jednak gospodarze trzy minuty później doprowadzili do wyrównania, a w przedostatniej minucie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zawodnicy duetu Biały-Kwiatkowski byli bliscy wywalczenia cennego punktu, jednak ostatecznie wrócili z Lubelszczyzny na tarczy. Co ciekawe, w przypadku remisu byłby to dopiero pierwszy podział punktów w meczu z udziałem polkowiczan. Do tej pory siedem starć dolnośląskiej drużyny kończyło się jej zwycięstwem, a pozostałe siedem porażką.

Na chwilę obecną polkowiczanie tracą do najbliższego rywala osiem punktów. Marex Chorzów zajmuje 2. miejsce w tabeli, ustępując jedynie Heiro Rzeszów (31 punktów). Na własnym parkiecie zawodnicy Cuprum Polkowice zagrają w weekend 20-21 lutego. Podopieczni Roberta Białego i Stanisława Kwiatkowskiego podejmą wówczas MKF Solne Miasto Wieliczka. Również nie będzie to łatwe zadanie. Drużyna z Wieliczki zajmuje 3. miejsce z takim samym dorobkiem punktowym, co zespół z Chorzowa.

Początek meczu Marex Chorzów – Cuprum Polkowice w sobotę 13 lutego o godz. 16:00.

15. kolejka I ligi futsalu (grupa południowa):
(13.02) Marex Chorzów – Cuprum Polkowice
(14.02) Heiro Rzeszów – KS AZS UMCS Lublin
(14.02) ETA Dąbrowa Górnicza – GKS Tychy
(14.02) Remedium Hybryd Pyskowice – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
(14.02) MKF Solne Miasto Wieliczka – Futsal Nowiny
(27.02) Stal Mielec – Berland OSiR Komprachcie

/fot. Cuprum Polkowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.