Głogów: 23-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

0
821
9.02.2016 r. Głogów, 23-latek zatrzymany za narkotyki

W dniu wczorajszym policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Głogowie zatrzymali 23-latka. Młody mężczyzna już po raz kolejny usłyszy zarzuty w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Dnia 9 lutego 2016 roku w Głogowie doszło do zatrzymania 23-letniego głogowianina za narkotyki. Mężczyzna pomimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne konflikty z prawem. Był również kilka razy zatrzymywany w związku z przestępstwami narkotykowymi.

Mężczyznę zatrzymali policjanci Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, realizujący sprawę operacyjną. Młody człowiek był już znany głogowskiej policji. Już kilkakrotnie był zatrzymywany i przez kilka miesięcy przebywał w areszcie karnym. Ma na swoim koncie zarzuty związane z przestępstwami narkotykowymi. Podczas dokonywania czynności związanych z zatrzymaniem 23-latka policjanci w jego mieszkaniu znaleźli 18 sztuk tabletek ekstazy, 19 sztuk oryginalnie zapakowanych saszetek z zawartością dopalaczy, pięć porcji amfetaminy, a także wagę elektroniczną. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 5400 zł, znalezioną przy zatrzymanym mężczyźnie, a także pięć telefonów komórkowych.

Podczas gdy głogowscy policjanci prowadzili czynności związane z zatrzymaniem 23-latka, ten stawiał opór stosując agresję fizyczną i naruszając nietykalność funkcjonariuszy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, a także zmuszania policjantów do zaniechania czynności oraz naruszenia ich nietykalności. Młodemu mieszkańcowi Głogowa grozi za to kara trzech lat pozbawienia wolności. Ujawnioną w jego mieszkaniu kwotę 5400 zł zabezpieczono na poczet kar, grzywien i kosztów prowadzonego postępowania.

Powodem tego, że młodzi ludzie tak łatwo sięgają po narkotyki, jest przede wszystkim niska świadomość konsekwencji karnych, grożących za ich posiadanie, używanie i rozprowadzanie.

W Polsce, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, osoby posiadające środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami polskie prawo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Do symptomów, mogących świadczyć o zażywaniu środków odurzających, można zaliczyć: nagłe zmiany codziennych nawyków, zachowania agresywne, zmiany nastroju, problemy w szkole u dzieci (wagary, konflikty z rówieśnikami i nauczycielami), unikanie kontaktów interpersonalnych, częste używanie odświeżaczy powietrza i wietrzenie pomieszczeń w domu, nadmierny apetyt bądź jego brak, nagła zmiana znajomych, kłamstwa, wynoszenie wartościowych przedmiotów z domu czy niewytłumaczalny przypływ gotówki.

Równie groźne jest zażywanie dopalaczy. Środki te są wyjątkowo groźne dla zdrowia, o czym świadczy przede wszystkim ich nieznany skład.

Więcej na temat objawów zażywania substancji psychoaktywnych, a także tego, jak sobie radzić w sytuacjach, gdy ktoś z bliskich ich zażywa, przeczytać można na stronie: www.glogow.policja.gov.pl/pl/p/glogow/ w zakładce Porady/Żyj bezpiecznie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.