GŁOGÓW: Na Walentynki pantomima w „Mikrokosmosie”

0
680
2016-02-09 Mikrokosmos plakat spektakl MOK

Nadchodząca niedziela będzie nie tylko ostatnim dniem tygodnia, ale także świętem zakochanych. Z tej okazji w Głogowie odbywa się wiele interesujących wydarzeń, a jednym z nich niewątpliwie będzie spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy. „Mikrokosmos” to historia inspirowana Calineczką, jednak w odróżnieniu od oryginału, jej główny bohater jest ciekawy świata, silny i zdecydowany. Jak zatem taki obraz bohatera dziecięcego wpłynie na całą historię?

Już w najbliższą niedzielę, 14. lutego, w Głogowie będziemy mieli kolejną okazję do obejrzenia sztuki aktorskiej w nieco innej, mniej popularnej formie. W ubiegłym tygodniu w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY można było obejrzeć pokaz cyrkowy, natomiast już za kilka dni na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zobaczyć będzie można spektakl w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

„Mikrokosmos” to historia inspirowana Calineczką Hansa Christiana Andersesa. Jednak w porównaniu do Calineczki, postać dziecięca występująca w tym spektaklu jest bohaterem śmiałym, odważnym, silnym i ciekawym tego, co może zaoferować mu świat. Zupełnie odmienny od bezbronnej, maleńkiej i niewinnej Calineczki, bohater „Mikrokosmosu” pozwala podjąć dialog ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

Historia Calineczki jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Mikrokosmos jest zatem swobodną interpretacją popularnej baśni Andersena.

Spektakl pt. „Mikrokosmos” będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę, 14. lutego o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Ceny biletu to: 10 zł/osoba.

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego „Mikrokosmos”

Scenariusz i reżyseria: Konrad Dworakowski
Scenografia i kostiumy: Maria Balcerek
Projekcje video: Michał Zielony
Reżyseria światła: Bary
Muzyka: Piotr Klimek
W wykonaniu: Gustawa Bachorza – klarnet, Bartłomieja Orłowskiego – gitary, Jakuba Fiszera – perkusja, instrumenty perkusyjne, Piotra Klimka – kontrabas, Wiktora Szostaka – fortepian, Krzysztofa Kowalczyka – saksofony, Bohdana Szczerkowskiego – skrzypce, Ewy Szczerkowskiej – wiolonczela, Kwintetu Dętego Garnizonu Szczecin; w warstwie muzycznej wykorzystano ponadto następujące kompozycje W. A. Mozarta: Requiem KV626, Koncert klarnetowy A-dur KV622, Koncert waltorniowy Es-dur KV495.

Obsada: Monika Rostecka, Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Anatoliy Ivanov, Mateusz Kowalski, Agnieszka Kulińska, Aneta Piorun, Piotr Sabat, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk, Zbigniew Szymczyk.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.