Multimedialne ferie w BLOG-u

0
739
2014-07-28 MBP miejska biblioteka publiczna (fot.P.Dudzicki) 02

Minął półmetek zimowych ferii. Najmłodsi mieszkańcy Głogowa nie mogą narzekać na brak atrakcji. Zabawy detektywistyczne i gry sprawnościowe to tylko część zajęć oferowanych przez Bibliotekę Lokalną Osiedla Głogowskiego. 

Minął pierwszy tydzień ferii zimowych. W Głogowie nie brakuje miejsc, w których dzieci mogą spędzać czas w sposób ciekawy, kreatywny i gdzie mogą rozwijać swoje zdolności. Jednym w takich miejsc jest Biblioteka Lokalna Osiedla Głogowskiego, czyli tzw. BLOG.

Najmłodsi mieszkańcy Głogowa chętnie uczestniczą w oferowanych przez Bibliotekę Lokalną Osiedla Głogowskiego zajęciach. Na dzieci czekają takie atrakcje jak: zabawy detektywistyczne i literackie, gry multimedialne, a także turnieje sprawnościowe. Zajęcia w bibliotece odbywają się codziennie, za wyjątkiem śród, w godzinach od 9.00 do 11.00. Miejscem spotkań jest biblioteka przy ul. Perseusza 13 w Głogowie. – Codziennie przychodzi do nas około 20 dzieci. Dzieci mogą brać udział w zabawie, w konkursach. Poza tym chcemy zapoznać najmłodszych z działalnością biblioteki. Zależy nam, by poznały one innowacyjne, multimedialne rozwiązania, które wprowadzono w naszej placówce – mówiła Bożena Woźniak, pracownik Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego.

Uczestnicy bibliotecznych zajęć zgodnie twierdzą, że zajęcia są atrakcyjne. Dzieciom najbardziej podobają się zabawy na interaktywnej podłodze i mutlimedialnym stole. Podczas pierwszego tygodnia ferii dzieci mogły wziąć udział w zabawach literackich, w ramach których najmłodsi wymyślali własne bajki na podstawie wcześniej wybranych przez siebie rekwizytów. Uczestnicy ferii multimedialnych mieli też okazję wcielić się w rolę detektywów, których zadaniem było rozwiązanie wielu zagadek oraz łamigłówek literackich. – W trakcie tej zabawy dzieci nauczyły się między innymi tego, w jaki sposób należy wyszukiwać dane książki w bibliotece. Poznały także adres internetowy naszej placówki – dodaje Pani Bożena Woźniak.

W drugim tygodniu ferii w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego również nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Uczestnicy zajęć będą mogli zaprojektować maskotkę BLOG-a, a także tańczyć Zumbę. Będzie też okazja do rozwiązywanie interaktywnych kalamburów, jak również do zabawy na multimedialnej podłodze i przygotowywać słodkie przysmaki.

BLOG oferuje zajęcia również dla starszych dzieci, tych od 13 roku życia. Biblioteka oferuje ferie z grami planszowymi. Będzie można tu pograć między innymi w takie gry jak Ropa z Catanu. Miłośnicy gier mogą przynosić ze sobą swoje ulubione planszówki. Do wspólnej gry BLOG zaprasza w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, w godzinach od 9.00 do 11.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.