Gimnazjaliści z Nielubi w Centrum Nauki Keplera

0
736
Gimnazjaliści z Nielubi w Centrum Nauki Keplera

W ostatni piątek przed rozpoczęciem zimowych ferii gimnazjaliści z Nielubi mieli okazję zwiedzić Centru Nauki Keplera w Zielonej Górze. Wycieczka o charakterze edukacyjnym dostarczyła uczniom wielu wrażeń.

W piątek 29 stycznia 2016 roku uczniowie Gimnazjum w Nielubi wzięli udział w interesującej wycieczce. Wyjazd miał charakter edukacyjny, ale i rozrywkowy. Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas drugich i trzecich Gimnazjaliści odwiedzili Centrum Nauki Keplera, czyli Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus.

Pierwszym punktem wycieczki było udanie się do Centrum Przyrodniczego, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami działania i przebiegiem wielu zjawisk z dziedziny biologii, fizyki, elektryczności, a także tymi zachodzącymi na Ziemi i w organizmie człowieka. Młodzi ludzie mogli brać udział w doświadczeniach. Między innymi mogli sprawdzić elastyczność kręgosłupa, przeprowadzić test słuchu oraz sprawdzić pracę serca i własną pamięć.

Atrakcjami, które cieszyły się największym zainteresowaniem gimnazjalistów, były: kula plazmowa, dmuchawa Bernoulliego i działo powietrzne. Spodobały się również mikroskopy, które w prawie 80-krotnym powiększeniu pokazywały przekroje preparatów biologicznych. Dużej satysfakcji dostarczyła młodzieży możliwość ułożenia trójkąta Pascala, piramidy z kul, zrobienia odcisku ciała ludzkiego w technologii 3D, a także sprawdzenia wiru śmieci krążących po oceanach. Uczniowie również nauczyli się jak sprawdzić wartość kaloryczną tego, co najczęściej spożywane jest podczas codziennych posiłków. Poznali też bliżej wiele zjawisk, zachodzących w przyrodzie.

Drugim punktem odwiedzin w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze było zwiedzenie Planetarium Wenus. Uczniowie w ramach wizyty obejrzeli projekcję filmu pt. „Podróż do miliarda słońc”. Film wyświetlany był na specjalnym ekranie w kształcie półkuli. Gimnazjaliści zgodnie uznali, że doznania podczas oglądania filmu były niezapomniane. Zainteresował ich wygląd gwiazdozbioru, a także zjawiska astronomiczne, których nie da się dostrzec bez użycia wielkich lunet astronomicznych. Kolejną atrakcją wizyty w planetarium była możliwość obejrzenia meteorytów, a także sprawdzenia wagi swojego ciała na wszystkich planetach układu słonecznego, dzięki specjalnym wagom, które znajdują się w planetarium.

Centrum Nauki Keplera-Centrum Przyrodnicze znajduje się w Zielonej Górze, przy ul. Gen. J. Dąbrowskiego 14, tel.: 698 264 356, 660 482 635. W sprawie rezerwacji i zakupu biletów można pisać na adres: [email protected] Godziny otwarcia: wtorek-piątek od 9.00 do 18.00, sobota-niedziela od 10.00 do 16.00.

Planetarium Wenus znajduje się w Zielonej Górze przy ul. w. Sikorskiego 10, tel.  693 891 680, adres e-mail: [email protected] Godziny otwarcia: wtorek-piątek od 8.30 do 20.00, sobota-niedziela i święta od 10.30 do 20.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.