Finał słodkiej akcji KGHM-u

0
646
Tłusty Czwartek

W dniu 4 lutego w oddziałach KGHM-u przeprowadzono Słodką Akcję. W jej ramach pracownikom sprzedawano pączki, a dochód ze sprzedaży wesprze lubińskie hospicjum. Wolontariuszom udało się zebrać pokaźną sumę.

W Tłusty Czwartek, który obchodzony był dnia 4 lutego 2016 roku, w oddziałach KGHM-u przeprowadzono Słodką Akcję. Wolontariusze sprzedawali pracownikom spółki słodkie pączki. Kupujący mogli je nabyć za dowolną cenę, nie niższą niż 3 złote. Zebrane środki zostaną przekazane na konto lubińskiego hospicjum.

W ramach przeprowadzonej akcji zebrano prawie 43 tysiące złotych. W charytatywną zbiórkę zaangażowało się wiele osób. Część z nich wykazała się dużą hojnością. Środki zbierano na sześciu oddziałach KGHM.

Wolontariusze, którzy włączyli się w organizację Słodkiej Akcji sprawdzili się na sto procent. Pracownicy, którzy zakupili pączki, twierdzili, że były one świeże i bardzo smaczne, dotarł też wszędzie na czas. Specjalne stoiska ustawiono w miejscach, gdzie pracownicy KGHM pojawiają się najliczniej w drodze do pracy. Pączka można było kupić za 3 złote, jednak wielu kupujących wrzucali do puszek dużo wyższe kwoty. – Pomysł się sprawdził, pracownicy okazali dobre serca i wsparli ten szczytny cel – mówił Artur Zawadzki, wolontariusz ZG Rudna.

W Słodką Akcję włączyły się również zewnętrzne instytucje: jedno z lubińskich przedszkoli, firma ze Składowic i lubińskie organizacje pozarządowe. Pieniądze do puszek KGHM zbierali także nauczyciele ze szkoły w Coquimbo w Chile. Dzięki pomocy księdza Marcina Schmidta opiekującego się tą szkołą, przyjechali w ramach wakacyjnej przerwy doskonalić swoje umiejętności pedagogiczne i sportowe.

W sprzedaż pączków zaangażowali się także wolontariusze z hospicjum. – Jestem wzruszona i nie potrafię znaleźć słów, by wyrazić swoją wdzięczność. Dziękuję wolontariuszom KGHM, którzy tak licznie zaangażowali się w pomoc na rzecz naszego hospicjum. Z pewnością szczegółowo poinformujemy na co zostały przeznaczone zebrane przez nich pieniądze – powiedziała Beata Braziuk, kierownik hospicjum w Lubinie.

Swoją wdzięczność za okazaną hojność wyrazili również wolontariusze. – Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji. Dziękujemy zarówno tym, którzy sprzedawali pączki, jak i tym, którzy je kupowali. Po raz kolejny udowodniliśmy, że można na nas liczyć. Wrażliwość, umiejętność pracy zespołowej i współdziałanie są naszą siłą – tak finał Słodkiej Akcji skomentowała Anna Osadczuk, wolontariusz i koordynator charytatywnej akcji.

Zebrana przez wolontariuszy KGHM suma wesprze lubińskie hospicjum. Istnieje pradopodobieństwo, że podobna akcja zostanie przeprowadzona również w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.