Koncert „Legnica Blues Day”

0
873
TutajLEGNICA.pl Legnica Blues Day 2016-02-05 koncert Wolf Mail i Szulerzy

Piątek 5 luty 2016 g.19 w Sunny Club Music zagrają Szulerzy oraz Wolf Mail. LCK organizuje wyjątkowy koncert dla miłośników bluesa i blues rocka z cyklu „Legnica Blues Day”.

Kanadyjski gitarzysta i wokalista Wolf Mail, na gitarze zaczął grać w wieku 10 lat. Inspirację twórczą dla dorastającego Maila była muzyka Elmore′a Jamesa i John Lee Hookera. Wolf Mail wydając dwie płyty, na scenie muzycznej zaistniał w latach 90-tych. W roku 2002 związał się z europejską wytwórnią ZYX Records. Jego debiut w tej wytwórni, album „Solid Ground” (2002) zawierał balladę „Hello” – utwór który przez kilka tygodni gościł w Japonii na listach bestsellerów. Album „Blue Fix” nagrał w roku 2005 korzystając z pomocy muzyków słynnego Steve Miller Band. W 2009 ukazał się zestaw CD/DVD „Live Blues in Red Square”, który został nagrany podczas koncertów w Moskwie. Kolejna płyta, „Electric Love Soul” została nagrana w Los Angeles w roku 2010. W 2011 Mail wydał płytę „The Basement Session” nagraną w Sydney. Kolejne wydawnictwa to „Soho Strays” (2012), „Above the Influence” (2013) i koncertowy DVD „Oseana Auditorium” nagrany w czasie trasy koncertowej po Skandynawii. Wolf Mail grał ową trasę otwierając koncerty Johnny Wintera. Obecnie koncerty Wolfa cieszą się popularnością nie tylko w Ameryce, ale i w Japonii, Rosji i na Bliskim Wschodzie.

Występ Wolfa Maila w Legnicy poprzedzi koncert grupy Szulerzy. Zespół został założony w 2001 roku przez braci Szulkowskich. Muzycy z Inowrocławia swoją twórczość klasyfikują do blues′n′roll. Zespół braci Szulkowskich pierwszy album pt.Bez Ciebiewydał w 2003. Szulerzy na swoim koncie mają już 6 płyt. Najnowsza – „Życie zaczyna się w piątek” ukazała się w roku 2014. Szulerzy koncertują w Polsce na festiwalach, imprezach plenerowych oraz grywają w klubach.Obecnie w skład zespołu wchodzą: Natalia Abłamowicz (śpiew), Dominik Abłamowicz (harmonijka ustna, śpiew), Marcin Szulkowski (gitara), Marek Wikarski (gitara basowa, kontrabas) i Miłosz Szulkowski (perkusja).

Na pierwszy w tym roku koncert z cyklu „Legnica Blues Day” obowiązują bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu). Uczniowie i studenci, za okazaniem legitymacji zapłacą 25 zł. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny obowiązuje 30 % zniżki od ceny biletu.

Bilety można nabyć w kasie Legnickiego Centrum Kultury, Galerii Satyrykon oraz sklepach muzycznych: IMM (ul. Wrocławska 52) oraz Rock&More (ul. Górnicza 6).

Start: godz. 19, 05.02.2016 (piątek), Sunny Club Music, ul. Gwiezdna 4, Legnica
Źródło: Legnickie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.