Głogowski policjant wyróżniony w dziedzinie sportu

0
731
Aspirant szt. Arkadiusz Mularczyk wyróżniony za wyniki sportowe

Aspirant szt. Arkadiusz Mularczyk z Głogowa został wyróżniony za wyniki osiągnięte na arenie sportowej. Uroczystość odbyła się we Wrocławiu, a policjantów nagrodził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Dnia 26 stycznia br. we wrocławskim Klubie Policyjnym „Śnieżka” odbyła się uroczystość wyróżnienia funkcjonariuszy dolnośląskiej Policji, którzy w 2015 roku osiągnęli najwyższe wyniki na polskich i międzynarodowych arenach sportowych. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Krzysztof Sidorowicz nagrodził 27 policjantów. Nagrodzeni reprezentują różne dyscypliny sportowe, takie jak: badminton, biegi, sztuki walki, pływanie, szermierkę, kolarstwo, wyciskanie sztangi, kulturystykę, strzelectwo czy siatkówkę.

Wśród wyróżnionych znalazł się policjant z Głogowa, aspirant szt. Arkadiusz Mularczyk, który jest aktualnym indywidualnym i drużynowym mistrzem Polski policjantów w tenisie stołowym. Mistrzostwo wywalczył podczas finałowego turnieju rozegranego w Świeciu we wrześniu 2015 r. Indywidualny tryumf to nie wszystko – wraz z reprezentacją KWP Wrocław zdobył na tym samym turnieju drużynowe mistrzostwo Polski. Obecnie pełni służbę w głogowskiej policji na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego.

Wyróżnionym policjantom podziękowano za osiągnięte w sporcie wyniki. Podkreślono także wysiłek wkładany w przygotowanie i utrzymanie wysokiej formy, dzięki której funkcjonariusze zdobywają medale i tytuły mistrzowskie na zawodach krajowych, europejskich i światowych, godnie reprezentując polską i dolnośląska Policję.

We wtorkowych uroczystościach udział wzięła Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska. Byli tu obecni także przedstawiciele świata sportu, olimpijczycy i mistrzowie świata: strzelczyni, specjalistka w strzelaniu z karabinka pneumatycznego i karabinu kulowego, dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna medalistka mistrzostw świata Renata Mauer-Różańska; sztangista, medalista mistrzostw świata i olimpijczyk Mariusz Jędra; koszykarz, medalista mistrzostw Europy, czterokrotny olimpijczyk Mieczysław Łopatka, a także siatkarka, medalistka mistrzostw Europy Joanna Kaczor. Na spotkaniu nie zabrakło także młodszych uczestników – w uroczystościach wzięli udział uczniowie klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 37 we Wrocławiu.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Krzysztof Sidorowicz podziękował dolnośląskim funkcjonariuszom za osiągnięcia na polskich i międzynarodowych arenach sportowych w roku 2015. Wyraził uznanie za to, że jednocześnie służąc w służbach policji znajdują oni czas na realizowanie się w zakresie sportowych pasji.

Wśród wyróżnionych znalazł się Głogowianin, a także policjanci z Wrocławia, Lubania, Złotoryi, Legnicy, Klodzka, Oławy, Wałbrzycha, Bolesławca, Jawora i Dzierżoniowa.

Na zakończenie uroczystości obecni uczniowie szkoły podstawowej otrzymali od policjantów ruchu drogowego akcesoria odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.