Głogowski policjant wyróżniony w dziedzinie sportu

0
404
Aspirant szt. Arkadiusz Mularczyk wyróżniony za wyniki sportowe

Aspirant szt. Arkadiusz Mularczyk z Głogowa został wyróżniony za wyniki osiągnięte na arenie sportowej. Uroczystość odbyła się we Wrocławiu, a policjantów nagrodził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Dnia 26 stycznia br. we wrocławskim Klubie Policyjnym „Śnieżka” odbyła się uroczystość wyróżnienia funkcjonariuszy dolnośląskiej Policji, którzy w 2015 roku osiągnęli najwyższe wyniki na polskich i międzynarodowych arenach sportowych. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Krzysztof Sidorowicz nagrodził 27 policjantów. Nagrodzeni reprezentują różne dyscypliny sportowe, takie jak: badminton, biegi, sztuki walki, pływanie, szermierkę, kolarstwo, wyciskanie sztangi, kulturystykę, strzelectwo czy siatkówkę.

Wśród wyróżnionych znalazł się policjant z Głogowa, aspirant szt. Arkadiusz Mularczyk, który jest aktualnym indywidualnym i drużynowym mistrzem Polski policjantów w tenisie stołowym. Mistrzostwo wywalczył podczas finałowego turnieju rozegranego w Świeciu we wrześniu 2015 r. Indywidualny tryumf to nie wszystko – wraz z reprezentacją KWP Wrocław zdobył na tym samym turnieju drużynowe mistrzostwo Polski. Obecnie pełni służbę w głogowskiej policji na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego.

Wyróżnionym policjantom podziękowano za osiągnięte w sporcie wyniki. Podkreślono także wysiłek wkładany w przygotowanie i utrzymanie wysokiej formy, dzięki której funkcjonariusze zdobywają medale i tytuły mistrzowskie na zawodach krajowych, europejskich i światowych, godnie reprezentując polską i dolnośląska Policję.

We wtorkowych uroczystościach udział wzięła Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska. Byli tu obecni także przedstawiciele świata sportu, olimpijczycy i mistrzowie świata: strzelczyni, specjalistka w strzelaniu z karabinka pneumatycznego i karabinu kulowego, dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna medalistka mistrzostw świata Renata Mauer-Różańska; sztangista, medalista mistrzostw świata i olimpijczyk Mariusz Jędra; koszykarz, medalista mistrzostw Europy, czterokrotny olimpijczyk Mieczysław Łopatka, a także siatkarka, medalistka mistrzostw Europy Joanna Kaczor. Na spotkaniu nie zabrakło także młodszych uczestników – w uroczystościach wzięli udział uczniowie klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 37 we Wrocławiu.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Krzysztof Sidorowicz podziękował dolnośląskim funkcjonariuszom za osiągnięcia na polskich i międzynarodowych arenach sportowych w roku 2015. Wyraził uznanie za to, że jednocześnie służąc w służbach policji znajdują oni czas na realizowanie się w zakresie sportowych pasji.

Wśród wyróżnionych znalazł się Głogowianin, a także policjanci z Wrocławia, Lubania, Złotoryi, Legnicy, Klodzka, Oławy, Wałbrzycha, Bolesławca, Jawora i Dzierżoniowa.

Na zakończenie uroczystości obecni uczniowie szkoły podstawowej otrzymali od policjantów ruchu drogowego akcesoria odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drogach.