Głogów: Weekendowy Rozkład Jazdy

0
770
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Piątek zapowiada nadchodzący weekend, a ten spędzony w Głogowie może dostarczyć naprawdę wielu kulturalnych atrakcji. W najbliższych dniach w naszym mieście odbędzie się m.in.: wieczór gier planszowych, koncert popowej gwiazdy – Norbiego, reggae koncert zespołu I-REY, dwa spektakle dla małych i dużych i zdecydowanie dużo więcej.

Weekend rozpoczyna się już dziś i warto spędzić ten czas poza domem, bo w Głogowie odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Na początek nieco ruchu, który mogą zapewnić zajęcia różnego rodzaju sztuk walki. Prowadzący Bartosz Derenowski na wspólne treningi zaprasza do wtorku do soboty, natomiast piątkowy i sobotni plan zajęć prezentuje się następująco:  piątki:
g. 10.00-11.00 – brazylijski jiu jits (GI), g. 16.00-17.00 – dzieci 5-8lat, g. 17.00-18.00 – dzieci 8-14lat, g. 18.15-19.15 – No-Gi,submission fight dorośli; soboty: g. 10.00-11.00 – No-Gi submission fight, sparingi, g. 11.00-12.00 – brazylijski jiu jitsu dorośli, sparingi. Zajęcia odbywać się będą w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY w sali fitness. Koszt to 80 zł/miesiąc (nielimitowany wstęp).

Po treningu, kolejna okazja do aktywności: zajęcia Hip-Hop Dance dla młodych mieszkańców Głogowa. Z taką propozycją wychodzi Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, a na zajęcia zaprasza w każdy piątek w godzinach: 16.00-17.00 zapraszane są osoby w wieku 10-13 lat, natomiast o 17.00-18.30 spotyka się grupa 14-30 lat. Zajęcia są bezpłatne.

Również o godz. 17.00 można udać się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy głogowian – Elżbiety i Adama Bagińskich. Wystawę pt. „Rzeźbiarskie fantazje małżeńskie można było oglądać od 22.01 do 28.01. Dziś, 29. stycznia, odbędzie się wernisaż, na który wstęp jest wolny.

A wieczorem? Wieczorem można pograć w gry planszowe! Taką niebanalną propozycję na piątkowy wieczór przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. W piątek wieczorem 29 stycznia 2016 r. w godzinach 18.00-22.00 wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zagrać w różne gry planszowe w bibliotece przy ul. Budowlanych 10. MBP zaprasza zarówno doświadczonych graczy, jak i osoby, które chciałby poznać współczesne gry planszowe.

W sobotę warto wybrać się do Chrobrego. O godz. 13.00 rozpocznie się bowiem drugi mecz sparingowy piłkarzy Chrobrego Głogów w zimowym okresie przygotowawczym. Tym razem rywalem będzie występujący w trzeciej lidze dolnośląsko-lubuskiej Stilon Gorzów. Wstęp jest wolny.

Natomiast w sobotni wieczór – szereg atrakcji tanecznych. Bar Prywatka zaprasza na klimatyczne dancingi w stylu lat 70. i 80 – w każdą sobotę oprawę muzyczną na parkiecie zapewnia DJ. Bar Prywatka mieści się przy ul. Budowlanych 8. Od godz. 21.00 można wziąć udział w Arsco Fashion Night proponowanym przez Wędzarnię Staromiejską. W najbliższą sobotę po raz pierwszy w Głogowie zagra znany artysta muzyki klubowej lat 90. DJ Tonka. Ponadto za konsolą pojawi się doskonale znany głogowskiej publiczności DJ Alex. A może nieco rytmów pop i disco? Taką możliwość w sobotni wieczór daje Gospoda Staropolska. Gwiazdą specjalną będzie znany polski piosenkarz, prezenter radiowy i dziennikarz telewizyjny – Norbi. Ponadto głogowianom zaprezentuje się Michał Gęsik Gęsikowski z zespołu Coolers.

Jeśli ktoś jednak preferuje inną od tanecznej muzyki, w sobotni wieczór może udać się do The Pub. Tam o godz. 21.00 odbędzie się reggae koncert zespołu I-REY. „W samym środku zimy, w samym sercu Głogowa, z Wami przeniesiemy się na słoneczne plaże Karaibów. Nie zapomnijcie o przyciemnianych okularach i koszulach w kwiaty” – zachęcają właściciele.

A jeśli ktoś w sobotni wieczór chciałby się pośmiać, również ma taką możliwość. O godz. 20.00 w MOK-u pojawi się  jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów  Kabaret Skeczów Męczących. Koszt biletu to: 55 zł/osoba. Więcej o tym wydarzeniu przeczytać można tutaj.

Nieco spokojniejszych, ale za to bardzo kulturalnych wrażeń może dostarczyć niedziela. O godz. 12.00 w Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY odbędzie się kolejna Giełda Kultury. Na Giełdzie można wymieniać się nieużywanymi już płytami winylowymi i CD, obejrzanymi filmami, przeczytanymi książkami, grami i innymi elementami kultury, których już nie używamy. Warto takie rzeczy przynieść i się wymienić – istnieje duża szansa, że ktoś chętnie skorzysta z tego, co nam nie jest już potrzebne. „Przynieś je, wymień, podyskutuj, poznaj ludzi, których kręci kultura i sztuka” – zachęcają organizatorzy. W MCK Mayday będą przygotowane stoliki do prezentacji swoich zbiorów.

W niedzielne południe w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się kolejny spektakl w ramach Teatru Młodego Widza. Tym razem najmłodsza publiczność spotka się z Ignasiem, który nie lubił szkoły.  Tytułowy bohater postanawia uciec ze szkoły wyruszając w pełna przygód wędrówkę, która prowadzi go… wprost do szkolnej Biblioteki. Podczas spektaklu w widzach wyzwala się pozytywny stosunek do szkoły i do książek oraz budzi się wiara we własne możliwości i chęć do szukania swoich mocnych stron. Jak informują organizatorzy, połączenie mądrej dydaktyki nie jest ani nudne ani pozbawione głębszej refleksji. Przedstawienie „O Ignasiu, który nie lubił szkoły” odbędzie się w sali widowiskowej MOK. Bilety dostępne w cenach: 15zł/rodzinny,  10zł/pojedynczy.

W niedzielę teatralnych wrażeń doświadczyć będą mogli także dorośli. Po raz kolejny na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zobaczyć będzie można spektakl Teatru Jednego Mostu. Tym razem widownia będzie miała okazję udać się w teatralną podróż przed pałac królewski w Tebach. „Antygona” w reżyserii Michała Wnuka to zupełnie nowe, świeże spojrzenie na starożytną tragedię, którą wielu pamięta ze szkolnych lat. Spektakl zobaczyć będzie można w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.