Ruchy kadrowe w Miedzi Legnica

0
671
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Pierwszoligowa Miedź Legnica poinformowała, że kontrakt z klubem podpisał Artjom Artjunin. 26-letni Estończyk występuje na środku obrony, a z legnickim zespołem związał się dwuletnim kontraktem. Nowy zawodnik trenera Ryszarda Tarasiewicza ma na swoim koncie kilka występów w narodowej reprezentacji.

26-letni Artjunin to środkowy obrońca, mierzący 190 cm wzrostu. Nowy nabytek Miedzi Legnica ma na swoim koncie 50 meczów w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju oraz 6 gier w dorosłej drużynie. Debiutował w niej w listopadzie 2013 roku, kiedy wystąpił przeciwko Azerbejdżanowi. Rozegrany w Tallinie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Artjom Artjunin to wychowanek Levadii Maardu, skąd w 2007 roku trafił do innej Levadii, tej z Tallina. Z zespołem tym związany był przez zdecydowanie większą część swojej dotychczasowej kariery. Łącznie rozegrał dla drużyny ponad 100 spotkań, wzbogacając swój dorobek o dwa tytuły mistrzowskie, trzy puchary oraz dwa Superpuchary Estonii.

Wiosną 26-letni defensor przeniósł się do rumuńskiego drugoligowca FC Brasov. Od przyszłej rundy swoją karierę będzie kontynuował na Dolnym Śląsku. W Legnicy Artjunin spotka swojego kolegę z czasów gry w Levadii Tallin, Igora Subbotina. Jego rówieśnik dołączył do drużyny sterowanej przez Ryszarda Tarasiewicza w połowie stycznia.

Wcześniej legnicki klub pozyskał Pawła Krauza oraz Huntera Gorskie. Pierwszy z nich jest 18-letnim napastnikiem, który w lipcu 2015 roku trafił do włoskiej AC Spezii 1906. Miedź sprowadziła zawodnika na zasadzie wypożyczenia. Gorskie urodził się i całą dotychczasową karierę spędził w Stanach Zjednoczonych. 24-letni obrońca występował ostatnio w New York Cosmos.

Na testach w Legnicy cały czas przebywają natomiast Paweł Kapsa oraz młodzieżowcy Robert Brzęczek i Mateusz Góra. Najbardziej znany z tego grona jest niewątpliwie pierwszy z wymienionych. 33-letni golkiper ma na swoim koncie 91 spotkań w polskiej Ekstraklasie, a ostatnio kontynuował swoją karierę w Azerbejdżanie. W 1999 roku sięgnął wraz z reprezentacją U-16 po wicemistrzostwo Europy, a dwa lata później wywalczył złoto ME U-18.

Najbliższy sparing piłkarze Miedzi Legnica zagrają w sobotę, kiedy ich formę sprawdzi czeska SFC Opava. Później legniczanie zagrają m.in. z FC Hradec Kralove i Rakowem Częstochowa, a 14 lutego wylecą na zgrupowanie do Turcji. Ostatni sparing przed rundą wiosenną zaplanowano na 27 lutego. Wówczas przeciwnikiem podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza będzie Odra Opole.

/fot. MKS Miedź Legnica/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.